Видання The Economist повідомило, що головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний розраховує створити 3 армійські корпуси. Їхня чисельність нараховуватиме 60 тисяч українських захисників.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, це може значно вплинути на подальший хід війни.

Олег Жданов пояснив, що групування буде складатися з трьох корпусів, які своєю чергою матимуть шість бригад загальною чисельністю близько 20 тисяч людей.

Єдине, що наразі викликає полеміку – ці бригади будуть оснащені повністю західним озброєнням і будуть навчені НАТівським методикам ведення бойових дій,– зосередив увагу він.

На його думку, росіяни відповідну тактику могли спостерігати лише з екранів телевізорів у той час, коли сили НАТО проходили навчання.

“Для них це буде сюрприз з нашого боку”, – переконаний військовий експерт.

За його словами, Росія до того ж навіть не знає, у який спосіб це можна застосовувати на практиці.

Олег Жданов розказав, що все ж представники Заходу розходяться у думці щодо того, чи вистачить 60 тисяч військових для здійснення контрнаступальної операції ЗСУ.

Я думаю, що вистачить. Не потрібно лякатися цифри 400 тисяч особового складу,– пояснив він.

Військовий експерт повідомив, що така чисельність росіян розкинулася на понад одній тисячі кілометрів від Харкова до Херсону.

“Якщо ви розділите тисячу кілометрів на 400 тисяч людей, то ви отримаєте щільність. Я вам скажу ця щільність сьогодні у кращому випадку відповідає оборонній операції, але ніяк не наступальній, яку веде РФ”, – підкреслив він.

Жданов зазначив, що глибина оборони у ворога доволі маленька. До того ж росіяни зважають на місцевість, яку вони окупували. Це переважно степи та агломерації житлової забудови.

Тому є шанс, що в деякій інтерпретації ми можемо повторити Харківську операцію. Не таку блискавичну, але приблизно так,– переконаний він.

За його словами, якщо брати армійський корпус, то цього цілком вистачить для того, щоб дійти до Азовського узбережжя.

Зазначимо,  Владислав Селезньов, військовий експерт, в ефірі Radio NV розповів, коли варто очікувати старту українського контрнаступу та початку операції зі звільнення окупованих росіянами території держави.

«Чи мають путінські вояки плани щодо масштабної агресії після того, як погодні умови це дозволять? Такий варіант виключати не можна, але чи дадуть їм зробити це українські Сили оборони? Я певен, що ні. Адже в української армії є власні плани щодо деокупації тих територій, які зараз знаходяться під контролем росіян», — сказав Селезньов.

На думку експерта, через місяць варто очікувати старту кампанії українських ЗС з деокупації нашої території.

«І я думаю, що з середини квітня ми станемо свідками дуже масштабних і дуже буремних подій, але знову ж таки, підсумком цих самих рухів стане деокупація території нашої країни. В яких масштабах? Сподіваємося, що ми звільнимо Україну повністю», — резюмував він.

“Друга армія світу” виявилась ще більш слабкішою, ніж вважалося раніше. Поворотний момент настав 20 січня на засіданні Контактної групи з оборони України, організованому США. Тоді союзники погодилися озброїти Україну і відтоді почався потік зброї.

З усієї військової допомоги, яку обіцяв Пентагон з початку війни, 40% – понад 8 мільярдів доларів – надійшли лише за три місяці, починаючи з грудня.

Поставки озброєнь, узгоджені в Німеччині в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет включає в себе, наприклад, броньовані мостоукладальники, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу на Півдні чи Сході.

Таким чином, українська армія трансформується. Практично третина нашої армії незабаром матиме озброєння, що відповідає стандартам НАТО.