Президент Володимир Зеленський на закритій зустрічі з майбутніми нардепами від «Слуги народу» в Трускавці попередив, яким буде покарання за корупцію.

Про це в ефірі розповіла кандидат в депутати від президентської партії Ірина Верещук.

За її словами, на закритій зустрічі президент наголосив, що для нардепів нової Ради покарання за корупцію буде жорстким і моментальним.

«Обговорювали корупційні ризики. Президент сказав, що ніхто не буде прикривати, і ніхто не буде проводити якісь виховні розмови. Сказав, що “будемо діяти жорстко, якщо побачимо або до нас дійде інформація…», – розповіла Верещук.

За її словами, президент пообіцяв діяти швидко і без попереджень.

«Ніяких попереджень не буде. І це було сказано. Тому що людей багато, часу немає, відповідальність дуже велика, завищені очікування. Будемо діяти жорстко і навіть, можливо, превентивно», – поділилася подробицями майбутня нардеп.

Вона додала, що президент пообіцяв відкликати депутатів, яких викриють у корупції. За його словами, їх виключення з Ради буде «питанням часу».

Окрім цього Ірина Верещук заявила, що у партії “Слуга народу” хотіли би детальніше дізнатися про ініціативу свого однопартійця Давида Арахамії запровадити у Верховній Раді систему стеження “Великий брат”.

“У нас поки немає таких аналогів, ми не розуміємо, про що йдеться”, – заявила Ірина.

Вона наголосила, що поки що пропозиція Арахамії залишається на рівні ідеї.

“Великий брат”, так “Великий брат”. Просто хочеться побачити протокол. Що саме ми відстежуватимемо? Як саме? Хто буде суб’єктом чи об’єктом? Хто напише такий алгоритм? І які голосування будуть під прицілом ока “Великого брата?”, – поцікавилася майбутній нардеп.

На її думку, Давид Арахамія мав на увазі відстеження дій представників “Слуги народу” в парламенті.

Щоб стежити за депутатами інших фракцій, необхідно внести зміни в регламент і законодавство, пояснила Верещук.

“Просто так розпочати подібну ініціативу і без добровільної згоди – це порушення прав і свобод. Одразу Венеціанська комісія, ЄСПЛ і всі інші дадуть свої висновки й рекомендації”, – попередила вона.