Роман Світан, полковник запасу ЗСУ, прокоментував ситуацію в Бахмуті, де захисники міста змушені відходити на вигідніші позиції, оскільки утримувати оборону на вулицях із повністю зруйнованими висотками дуже складно.

Військовий експерт запевнив, що на сьогоднішній день ЗСУ має всі сили та засоби, щоб тримати оборону тієї частини міста, яку вони зараз контролюють. Він також наголосив, якщо відступати і доведеться, то всі сили оборони повністю виводити з міста не будуть, хіба що частково.

Свою думку Роман Світан озвучив в інтерв’ю “24 каналу”.

Досвідчений льотчик-інструктор пояснив причини вимушеного відступу захисників Бахмута у межах міста: “Відходимо лише через те, що неможливо вже утримувати деякі повністю зруйновані висотки чи квартали”.

Також Роман Світан пояснив, як може статися відступ ЗСУ з Бахмута і чому він буде не повним, а частковим: “Я не думаю, що це буде масово чи повністю виходитимемо з Бахмута. Справа в тому, що саме ці рубежі важливі. Підійти до траси вони просто не можуть.Там у нас хороша система оборони.Траса – це яка йде з Костянтинівки на Бахмут, а далі переходить на вулицю вже Бахмутом, то на цій вулиці Чайковського розташований і літак (це траса, яка йде з Костянтинівки на трасу Дебальцеве – Слов’янськ)”.

“Вони не можуть підійти до траси. Спроби це зробити викликають дуже великі втрати у росіян. Там добре пристріляні плацдарми, тому, я не думаю, що ми взагалі залишимо Бахмут. До наступу ЗСУ залишилися лічені тижні, а наші наступальні дії в будь-якій точці лінії фронту викличуть зворотну реакцію росіян: вони спочатку зупиняться, а далі почнуть відходити на лінію оборони вже ту, яку за собою залишатимуть”, – підсумував свої роздуми про можливий відступ ЗСУ з Бахмуту військовий експерт.

Стерти з землі — класична тактика ЗС РФ. У міській забудові російська окупаційна армія діє вкрай неефективно. І Бахмут Донецької області наразі це демонструє. Тому ворог застосовує тактику стирання із землі населених пунктів. Про це сьогодні, 10 квітня, в ефірі телеканалу FREEДІМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

Як приклад експерт навів місто Попасна Луганської області. Від неї нічого не залишилося, вони її теж стерли з лиця землі. Коли окупанти намагаються захопити якесь місто, якийсь плацдарм, для них насамперед важливо повністю позбавити цей плацдарм від міської забудови.

“Здавалося б, вони вже котрий місяць поспіль ведуть бойові дії у спробі захопити невелике містечко. Але ж результат? А результат, скажімо так, посередній, з урахуванням сил і коштів, які концентруються постійно у цьому напрямі. Те матеріально-технічне забезпечення, яке туди прямує. Тому вони зараз саме тиснутимуть кількістю. До Великодня підрозділи, командування російських окупаційних військ одержали завдання захопити Бахмут. Вийде у них це чи ні — це залежить від сил і коштів, які вони можуть сконцентрувати там», — сказав Коваленко.

Аналітик уточнив, що сьогодні Сили оборони України ведуть дуже грамотну саме в контексті міських боїв тактику.

“Наприклад, російські окупанти так і не спромоглися захопити залізничну станцію. Залізниця їм недоступна. За міською лінією, проспект Чайковського, основна лінія оборони все одно їм недоступна. Вони не можуть перерізати дорогу 0504, навіть у межах міста вони не змогли перерізати. У них недостатньо ресурсів. Вони отримують підкріплення, наприклад, вже ухвалено рішення у російського командування про те, що на “вагнерівців” не роблять ставку, як на якусь основну ударну силу, ударною силою зараз є представники 57-ї ОМСБр, а також представники 106-ї Повітряно – Десантної дивізії. Загалом міський бій як такий – це не привілегія десанту, вони не займаються міськими боями. І хоча б у цій базовій площині вже точиться серйозний дисонанс. Тому вони намагатимуться до Великодня, 16 квітня, завалювати Бахмут максимальною кількістю свого особового складу підрозділів, щоб хоч щось піднести, хоч якийсь результат”, – каже Коваленко.

При цьому він наголосив, що оборона Збройними силами України тримається у місті впевнено і ситуація на сьогодні контрольована.

“Дуже складна, критична, шалено критична ситуація, але контрольована”, – резюмував Олександр Коваленко.