В операційній зоні Сил оборони півдня триває щоденна контрбатарейна боротьба та відбиття ворожих штурмів. Ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій. Про це йдеться в оперативному зведенні командування «Південь».

За даними зведення, на Оріхівському напрямку окупанти здійснили 5 штурмів. 2 в районі Старомайорського та 3 в районі Роботиного. Успіху не мали.

На лівобережжі Дніпра, на тимчасово окупованій Херсонщині ворог здійснив 3 безуспішні штурми в районі Кринок. Зазнавши втрат, відійшов на свої вихідні позиції. Наші бійці продовжують здійснювати комплексні заходи з утримання та укріплення позицій.

Відомо, що окупанти тиснуть артилерійськими обстрілами, завдають авіаційні удари, застосовують велику кількість ударних дронів різних типів. В операційній зоні минулої доби ворог активізував та посилив аеророзвідку. Зафіксовано проліт 236 розвідувальних БпЛА.

Протягом бойової доби окупанти на Оріхівському напрямку здійснили 3 авіаційні удари із застосуванням 2 керованих авіабомб та близько двох десятків некерованих авіаційних ракет. На Херсонському напрямку ворог застосував близько п’яти десятків некерованих авіаційних ракет.

Продовжуючи терор мирного населення прифронтових територій Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей, ворог застосував 286 FPV-дронів, 14 ударних БпЛА типу “Ланцет”, скинув з БпЛА різних модифікацій 298 осколкових боєприпасів.

Внаслідок застосування ворогом ударних дронів на Миколаївщині пошкоджено автомобільну техніку промислового підприємства, цивільні автомобілі та катер. На Херсонщині внаслідок застосування ударних дронів та скидів розривних боєприпасів поранено 3 цивільні особи. Пошкоджено приватні будинки, АЗС, гараж, крамниця та цивільні автомобілі.

За даними зведення, окупанти 5 разів вдарили з артилерії по Херсону, двічі били по Львове. Також обстріляно ще 22 населені пункти Херсонщини.

На жаль. внаслідок злочинних дій ворога, під час артилерійських обстрілів загинула 1 цивільна особа, ще 2 цивільних поранено. Пошкоджено адмінбудівлю, приватні житлові будинки, господарські споруди, об’єкти критичної інфраструктури та газогін.

Як відомо, на Миколаївщині ворогом з артилерії обстріляно місто Очаків та Куцурубську громаду. Внаслідок ворожих обстрілів поранено 1 цивільну особу. Пошкоджено приватні житлові будинки.

На Дніпропетровщині ворог обстріляв артилерією Нікополь, Марганецьку, Мирівську та Покровську громади. Внаслідок ворожих обстрілів поранено 2 цивільні особи. Пошкоджено адмінбудівлю, приватні житлові будинки, господарські споруди, навчальний заклад, газогін та лінії електропередачі.

На Запоріжжі ворогом обстріляно 11 населених пунктів. Пошкоджено приватні будинки. Жертв серед населення немає.
Кораблі ворожого недофлоту у Чорному та Азовському морях відсутні. Ракетоносії перебувають в пунктах базування.

Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах.

Протягом доби отримали підтвердження, що у ворога стало менше на 111 окупантів і 53 одиниці озброєння та військової техніки, з них: 2 системи реактивно-залпового вогню “Град”; 1 зенітно-ракетний комплекс “Бук-М2”, 28 одиниць авто-бронетехніки; 11 гармат; 1 розвідувальний БпЛА “Зала”; 1 радіолокаційна станція; 1 антена радіоелектронної боротьби; 1 антена супутникового зв’язку “Аурига-1.2В”, 3 аерофотостанції; також було знищено 4 ворожих човни.

ЗСу завдали ударів по місцях зберігання боєприпасів, також ліквідували 1 бліндаж, польовий склад матеріально-технічних засобів, польовий пункт заправки.