Верховна Рада о 14-й годині 20 липня почала позачергове засідання, на ньому зареєструвалися 99 народних депутатів.

Перший віцеспікер Руслан Стефанчук відкрив засідання.

В опозиції назвали це засідання фарсом, хоча й деякі автори постанов від опозиції теж не прийшли на засідання.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков лише напередодні підписав розпорядження про проведення 20 липня позачергового пленарного засідання парламенту на вимогу президента.

У порядку денному – розгляд 10-ти проєктів постанов щодо скасування рішень Верховної Ради про ухвалення законів, які стосуються реформи судочинства (законопроекти №3711-д, №5068, №5069) та трансформації Укроборонпрому (№3822).

Голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не прийшов на позачергове засідання. Минулої п’ятниці він попереджав: “Ми зберемося у вівторок маленьким складом, оскільки там не потрібно голосувати “за”, а потрібно провалити ці постанови”.

16 липня відбулося останнє пленарне засідання п’ятої сесії Верховної Ради України IX скликання, проте на канікули парламентарі мали піти за тиждень: цей тиждень у нардепів відведено на “роботу з виборцями”.

Вища рада правосуддя перед позачерговим засіданням Верховної Ради закликала народних депутатів скасувати ухвалення законопроєкту №5068 і відправити його на доопрацювання.

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада проголосувала за закон, який передбачає перезавантаження Вищої ради правосуддя. Це сприятиме початку реальної судової реформи в Україні.

Зеленський заявив, що справедливість є однією з базових цінностей українців, але її неможливо забезпечити без незалежної судової системи. Однак завдяки закону працівники Феміди перестануть бути “прислужниками” окремих представників влади.

Це без перебільшення історична подія для України,– наголосив глава держави.

Справедливого суду також потребують українські та іноземні інвестори. Тому голосування за реформу ВРП заклало необхідне підґрунтя для ефективних змін у судовій системі.

Судова реформа є однією з найважливіших для нашої держави. В українців величезний запит на справедливість та чесне правосуддя, відсутність якого змушує їх виходити на вулиці з протестами.

Іноземні інвестори називають недовіру до суддів ключовим чинником, що стримує інвестиції. Наші стратегічні іноземні партнери прямо наголошують на необхідності конкретних змін у судочинстві.

До них прив’язане і кредитування від Міжнародного валютного фонду. Зрештою це вже й питання національної безпеки, бо допомога наших партнерів у сфері безпеки також залежить від успішності реформ.

Суть реформи

Проблемами нашого судочинства є:

корупція;
кругова порука;
замовні рішення;
неефективність;
вкрай низька довіра суспільства.

Щоби це змінити необхідно перевірити всіх суддів, звільнити недоброчесних та некомпетентних, а на їхні місця призначити незалежних професіоналів із бездоганною репутацією. Рецепт зрозумілий і необхідне законодавство було ще у 2016 році.

Нагадаємо, раніше Шабунін повідомляв, що саме Солодка парочка Тимошенко/Медведчук заблокували судову реформу: їхні депутати внесли до ВРУ блокуючі постанови, які сьогодні Рада успішно провалила, тим самим розблокувавши закон.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.