США поінформували Україну про зміст письмових відповідей на пропозиції Росії щодо “гарантій безпеки”, проте,поки що не передали їх Росії.

США показали Україні попередній вигляд документа щодо “гарантій безпеки” Росії, щоб отримати його оцінку та врахувати її. Про це керівник пресслужби Держдепартаменту Нед Прайс повідомив на брифінгу напередодні.

“Ми показали їм попередній вигляд документа, щоб отримати їх відкликання та врахувати його. Ці відповіді не будуть сюрпризом для НАТО, для Європейського союзу та для України”, – заявив Прайс та додав, що відповідь на “гарантії безпеки” не стане сюрпризом і для Росії.

Нагадаємо, що Блінкен пообіцяв провести консультації з президентом Байденом, членами Конгресу та союзниками.

“На основі сьогоднішніх дискусій, ми з міністром Лавровим погодилися, що продовження дипломатичного процесу – це важливо. Я сказав йому, що після консульатцій найближчими днями з нашими спільниками та партнерами, ми очікуємо, що зможемо поділитися з Росією нашими занепокоєннями та ідеями більш детально і письмово, наступного тижня. І ми погодилися вести подальші дискусії після цього”, – заявив держсекретар США.

Також Блінкен кілька разів наголосив, що відповідь Вашингтона залежитиме від подальших дій РФ і того, яким вона обере шлях: дипломатію чи ескалацію. Блінкен запевнив, що все ж таки бачить простір для подальших домовленостей, зокрема, щодо контролю за озброєннями та інші заходи щодо зниження ризиків і сподівається, що це зможе зняти окремі пункти стурбованості, яку висловлюють як РФ, так і США.

У свою чергу, заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав. Зокрема, Рябков повідомив, що Вашингтон недооцінює серйозну ситуацію, коли відмовляється від ідеї нерозширення Північноатлантичного Альянсу.

Крім того, віцеспікер Ради Федерації Росії Костянтин Косачов впевнений, що на переговорах між Росією та США у Женеві все-таки був діалог, “а не два монологи”.

“Був діалог, а не два монологи. Уперше за три “післявоєнні” десятиліття Росія в переговорному форматі абсолютно на рівних і абсолютно предметно виклала американцям і свої критичні занепокоєння. Також було представлено їхнього радикального усунення”, – похвалився віцеспікер Ради Федерації. Окрім того, російський політик припустив, що зараз є шанс перезапустити відносини РФ та західних країн.