Заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила, що США бачать усі ознаки того, що президент Російської Федерації Володимир Путін має намір використати військову силу проти України, повідомляє “Інтерфакс”.

“Я не знаю, чи прийняв Путін остаточне рішення, але ми, звичайно, бачимо всі ознаки того, що він збирається використати військову силу колись, можливо зараз або в середині лютого”, – наголосила Шерман.

За її словами, 4 лютого відбудеться церемонія відкриття Олімпійських ігор у Пекіні і президент РФ буде присутній на ній, це може вплинути на ухвалення ним рішення. Шерман підкреслила, що США готуються до різних сценаріїв розвитку ситуації в Україні: можливого повномасштабного вторгнення, гібридних атак та диверсії.

“Я не знаю, що в голові президента Путіна. Є тільки одна людина, яка знає це, і це президент Путін. Я підозрюю, що навіть люди, які оточують його, не знають, що він зрештою зробить. Я думаю, вони знають плани організації готовності військових, плани використання військових, але я підозрюю, що президент має на увазі також інші плани”, – додала Шерман.

Нагадаємо, що раніше адімністрація США побоювалася, що напад Росії може відбутися будь-якого моменту. За таких обставин уряд Вашингтону не зміг би евакуювати своїх громадян, тому представник Держдепу рекомендував американським громадянам самостійно залишити Україну.

Зазначається, що санкціонований від’їзд дає цим працівникам можливість поїхати, якщо вони бажають; виїзд не є обов’язковим для них. Водночас обов’язковий від’їзд для членів родин вимагає, щоб вони  залишили країну.

«Держдепартамент ухвалив рішення дозволити виїзд з дипломатичної місії в Україні, як особливу пересторогу через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні. Ми проводили консультації з українським урядом щодо цього кроку і координуємо свої дії з посольствами країн Альянсу та країн-партнерів у Києві, а вони визначають свою позицію», – зазначається в повідомленні.