Президент України в 1994 – 2005 роках Леонід Кучма назвав джерело всіх проблем України.

Про це він заявив в ході зустрічі з членами клубу керівників Литви, написала в Facebook прес-секретар Кучми Дарина Оліфер.

«Важливо, щоб ми краще знали історію України. Адже всі проблеми – через те, що історія України писалася в Москві, і герої України були намальовані в Москві. І коли мова йде про Бандеру, то я, взагалі-то, прихильник того, щоб історики займалися цими питаннями. Я не виключаю, що в різних регіонах України можуть бути свої герої. А взагалі оцінка історичних постатей змінюється. Я хочу запитати росіян: коли я вчився в школі, мені говорили, що Микола II – кривавий цар, розстріляв 9 січня людей, влаштував криваву неділю. Чому ж тоді ви його зробили святим? У громадянську війну червоні стріляли в білих, білі – в червоних. Зараз ви перевозите з Європи до себе прах царських генералів. А чому нам не даєте можливість, щоб в Україні самі розібралися, хто є хто? Так що це дійсно треба робити. Якщо у нас не буде своєї пам'яті, то будемо жити по чужій », – сказав Кучма.

Він також висловив подяку Литві за її системну допомогу Україні і висловив надію на те, що новий президент Литви продовжить цю справу.

«Ми повинні низько вклонитися пані Далі Грібаускайте за її тверду і незмінну підтримку України. Її позиція заслуговує на велику повагу і може служити прикладом для всієї Європи. Без підтримки Європи ситуація в нашій державі буде погіршуватися – і на Донбасі, і в цілому в країні », – зазначив Кучма.

Учасники зустрічі обговорили євроатлантичні перспективи України в контексті президентських виборів, війну на Донбасі і анексію Криму, українсько-литовське співробітництво.

У зустрічі взяли участь Антанас Вальоніс (колишній міністр закордонних справ Литви); Марюс Януконіс (надзвичайний і повноважний посол Литви), керівники та власники великих литовських підприємств.

Під час розмови було відзначено особистий внесок Леоніда Кучми у європейську та євроатлантичну інтеграцію, адже саме Кучма започаткував ці стратегічні курси української держави під час свого президентства.