Президент РФ Володимир Путін явно збрехав на підсумковій прес-конференції, коли заявив, що бойовики т.зв. “Л/ДНР” отримують військову техніку від “симпатизуючих країн”.

Про це військово-політичний експерт Олександр Коваленко (Злий Одесит) пише на своїй сторінці в Живому журналі.

Експерт нагадав Путіну, що ще 2017 року суд Європейського Союзу визнав поставки російської зброї на Донбас.

“Але навіть не це найголовніше , – пише Злий Одесит. – Коли мова йде про постачання зброї, особливо в країнах, в яких є певна уніфікація, наприклад як у України та Росії, а саме – озброєння пострадянської епохи, то для неспеціаліста визначити походження цієї зброї складно”.

Експерт впевнений, що багато людей досі не можуть відрізнити танк Т-64 від Т-72 чи автомат АК-74 від АК-102. Але є види озброєнь, які мають чітке походження виключно в лонах гібридної 1/9-й суші, – пише він.

“Серед присутніх на Донбасі видів озброєнь і техніки можна виявити досить специфічні зразки, такі як БПМ-97 “Выстрел”- він же КамАЗ – 43269. Автомобіль, що перебуває на озброєнні підрозділів ЗС РФ, успішно знищуваний в енній кількості під Дебальцевим”, – продовжує Коваленко.

Або ГАЗ-3937 “Водник”, що перебуває на озброєнні лише Росії та Уругваю.

Або ЗРПК “Панцир-С1”, що став візитною карткою сучасних російських протиповітряних засобів оборони малого радіусу дії.

“Ну, чи навіть банально снайперська гвинтівка ОРСІС Т-5000, вироблена в Росії. Зараз вона є одним з тих зразків, які піарять заледве як такі, що не “не мають аналогів у світі”, – іронізує Злий Одесит.

“Власне, можна довго продовжувати, але ні французьких чи ж німецьких зразків, або ж будь-яких інших, в цьому списку не знайти. Все в основному російського виробництва”, – підсумував військовий експерт.

Зазначимо, що Міністерство закордонних справ засуджує зазіхання Росії у будь-якій формі на територіальну цілісність України, зокрема і у формі буцімто історичного наративу президента РФ Володимира Путіна.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час години запитань до уряду в парламенті.

“Ми однозначно засуджуємо будь-які спроби Російської Федерації зазіхати на територіальну цілісність України. Заява з цього приводу буде сьогодні”, – сказав Боднар.

Він підкреслив, що “ніякий наратив Путіна, ніякі його видумки” не спрацюють.

“Більше того, давайте звернемося в історію – хто кому належав. Колись свого часу Москва була підпорядкована Києву. Тож давайте говорити про коріння, а не про наслідки”, – резюмував дипломат.

Як повідомлялося, російський президент Путін під час пресконференції 19 грудня заявив, що частина України є російською територією, з якою РФ розбереться. За його словами, “це все спадщина державного будівництва Володимира Ілліча Леніна”.