Угорщина активно намагається не зіпсувати стосунки з Європейським Союзом та водночас продовжує підтримувати Росію. У країні також запровадили надзвичайний стан, щоб “негайно реагувати на наслідки війни в сусідній Україні”.

Окрім цього, країна відмовляється постачати зброю Україні та не хоче підтримувати санкції проти Росії. Чого Україні чекати від Угорщини – сайту 24 каналу розповів експерт громадського руху “Всі разом!” Євген Савісько.

Євген Савісько зауважив, що Угорщина від самого початку була і є союзником Росії, тому українцям варто позбутися всіх ілюзій на цей рахунок.

Можна пригадати, що ще до початку війни уряд Угорщини вирішив виставити війська вздовж кордону з Україною. Офіційна мета звучала як захист від неконтрольованого напливу біженців та проти спроб перетнути кордон збройним формуванням.

«Насправді була й інша мета. В разі успішного наступу російських військ армія Угорщини мала захопити наше Закарпаття. Про це, звісно, ніхто з кабінету Орбана не казав, та факти свідчать саме про це», – зазначив Савісько.

За словами фахівця, йдеться про “регулярне нагнітання ситуації довкола угорської спільноти в Україні, зокрема щодо нібито утисків на право спілкування угорською мовою; надання громадянам України угорського громадянства; блокування вступу нашої країни до НАТО та ЄС”.

«Запровадження надзвичайного стану в Угорщині є частиною загального плану російського Генштабу на розпорошення ЗСУ на різних напрямках, щоби наші війська не змогли ефективно оборонятися на найгарячіших ділянках українсько-російського фронту», – пояснив Савісько.

Доки ЗСУ, хоча й важко, але доволі успішно блокують атаки російських військ, угорська армія та спецслужби лише нагнітатимуть та чинитимуть провокації вздовж лінії кордону та на території Закарпатської області.

Однак, якщо Росія зможе прорватися до Придністров’я, то тоді можна очікувати й спроби захоплення цього регіону. Причин подібних дій угорського уряду, на думку експерта, кілька.

«Перша – змусити Росію заплатити за свою лояльність. Друга – шантаж України, ЄС та НАТО. Прем’єр-міністр Орбан вирішив заробити на чужому горі. Проте навряд керівництво ЄС піде на суттєві поступки. Адже подібні вибрики угорської політичної еліти вже набридли багатьом європейським політикам», – підсумував Савісько.