Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що порушені декілька кримінальних проваджень щодо народного депутата «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука, однак матеріали для підписання підозри до неї не надходили.

Про це Венедіктова розповіла в ефірі одного з українських телеканалів.

«По Медведчуку… Знову ж таки, ми розмежовуємо санкції та кримінальні провадження. Там, де є кримінальне провадження – це юридичні питання… Чи є вони? Є. Як вони розслідуються?… Розслідує ж не генеральний прокурор. У мене немає таких функцій. До мене приходять органи слідства й кажуть: є матеріали, подивіться, треба підписати підозру. Я дивлюся доказову базу, і якщо вважаю підозру аргументованою та законною, я це роблю. На сьогодні жоден орган досудового розслідування матеріалів не надав».

За її словами, справ щодо Медведчука декілька.

«Декілька… Справ багато, які з них перспективні – подивимося, ми працюємо в цьому напрямку» —сказала Венедіктова.

Нагадаємо, 19 лютого РНБО запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб за статтею Кримінального кодексу «фінансування тероризму». Серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також Наталя Лавренюк – цивільна дружина Тараса Козака. Також до санкційного списку потрапили громадяни Росії Костянтин Вацковський, Віталій Томченко, Сергій Лісогор, Олександр Маслюк і Михайло Попов.

Того ж дня президент Володимир Зеленський затвердив нові санкційні обмеження.

2 лютого Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким на 5 років запроваджуються санкції за фінансування тероризму щодо народного депутата ОПЗЖ Тараса Козака, а також 8 юридичних компаній, яким, зокрема, належать телеканали 112, ZIK та NewsOne.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.