Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти колишнього спікера Верховної Ради Андрія Парубія, щодо подій 2 травня в Одесі: “створення та координування громадських озброєних угруповань з метою вчинення масових заворушень.

Як відомо, 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинули 48 осіб і понад 200 зазнали поранень. Більшість загинули під час пожежі в Будинку профспілок. Правоохоронні органи відкрили близько десяти кримінальних проваджень, що стосуються різних фактів.

Одне з найбільш резонансних з них – справа про події на Грецькій площі, де відбулися перші сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами.

Сам Парубій вже встиг відреагувати на заяву ДБР:

“ДБР відкрило проти мене кримінальне провадження. За організацію захисту Одеси навесні 2014-го. Щоправда, у своєму листі ДБР це називає “масовими заворушеннями”.

От такий документ. Але, насправді, не здивував. От що здивувало, так те, що у тексті не було (поки що) формулювань про “організацію, координацію і здійснення Парубієм державного перевороту під кодовими назвами “Майдан”, “Революція Гідності””, про “незаконне усунення від влади законно обраного президента Януковича”, про “захоплення влади організованою злочинною групою”, про “злочинну протидію державній політиці реінтеграції України у єдиний простір з братньою Російською Федерацією” і т.д. Хоча, це вже досить виразно прочитується між рядками, – зазначив він.

Парубій наголосив, що все, що він робив і робитиме надалі, було і буде для захисту України.

“Але, щодо всього цього задзеркального абсурду маю сказати наступне: як і на Майдані, як і в АТО, як і під час захисту наших південних областей, зупиняючи “русскую весну”, я робив все можливе для захисту України. Так як і все своє життя, як і усі ці роки війни. І так буду робити і надалі. Це знають мої друзі і соратники. І хай це завжди пам‘ятають вороги України”, – резюмував нардеп.

Водночас, на оправдання Парубія вже встиг відреагувати скандальний адвокат Андрій Портнов.

“Одіозний Парубій обурився у себе на сторінці, що проти нього розпочато кримінальне провадження щодо трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року. У мене зустрічне обурення. З цією заявою я звернувся до правоохоронних органів ще місяць тому. Якщо ми будемо так довго розгойдуватися, він у кінцевому результаті може взагалі залишитися на волі.

Його потрібно брати під варту, а потім у в’язниці розбиратися і проводити слідство. Точно так, як це відбувалося в останні п’ять років, – заявив Портнов.