НАТО найближчим часом планує надіслати Росії письмові пропозиції щодо “гарантій безпеки”. Документ відобразить готовність Альянсу до продовження переговорів щодо контролю над озброєннями та заходів підвищення транспарентності.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у ході дискусії “Новий світовий (без) порядок”, яка транслювалася на Twitter.

За його словами, обговорення з РФ порушуватиме військову активність, розміщення ракет та низку інших питань.

“Ми скоро направимо Росії наші пропозиції письмово. Вони знають про це”, – сказав Столтенберг.

При цьому він додав, що поки що рано говорити про те, чи вдасться НАТО домовитися з РФ. Раніше Москва зажадала “гарантій безпеки”, серед яких – відмова від розширення НАТО на схід та заборона вступу України до Альянсу.

12 січня у Брюсселі відбулося засідання Ради Росія – НАТО. Під час зустрічі представники РФ та 30 держав-членів Альянсу обговорили серед іншого три головні питання: європейську безпеку, особливо ситуацію в Україні та навколо неї, а також проблеми воєнних дій, взаємну транспарентність та зниження ризиків.

На зустрічі Росія озвучила свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі 30 союзникам НАТО. Проте заступник держсекретаря США Венді Шерман, яка очолює американську делегацію на переговорах, заявила про суверенне право кожної країни обирати свій шлях.

Столтенберг назвав переговори “непростою дискусією” і зазначив, що НАТО продовжить відстоювати принцип “відчинених дверей”, згідно з яким кожна незалежна країна може отримати право членства у НАТО.

Ультиматум Росії про недопущення розширення Блоку шляхом включення до складу України не може бути виконаний.

Також генсек НАТО вкотре наголосив, що Росія не має права вето в обговоренні членства України у Північноатлантичному альянсі, і додав, що це питання вирішуватиме лише сама організація.

“Ми не хочемо вести війну, ми хочемо її запобігти”, – сказав Столтенберг у Берліні.