Народні депутати від ОПЗЖ Тарас Козак і Ренат Кузьмін в період війни на сході України та окупації Кримського півострова сотні разів літали до Москви.

Журналісти російського видання “Новая газета” отримали доступ до інформації про польоти українських депутатів. Звання “абсолютного рекордсмена” дісталося нардепу Кузьміну, який обіймав посаду заступника генерального прокурора за часів Януковича.

За даними працівників видання повідомляється, що нардеп у період між 2015 і 2019 роками здійснив близько 240 польотів за маршрутом Москва – Сімферополь – Москва. Рідше Санкт-Петербург – Сімферополь. За вересень 2019 року Кузьмін двічі прилітав до Сімферополя із Москви. У березні 2020 року він добирався з Мінська до Москви бізнес-джетом, а вже на наступного дня летів із Москви до Вільнюса.

Джерела видання твердять, що Кузьмін був не єдиним пошановувачем даного напрямку польотів. Компанію йому склали колеги по партії Тарас Козак і Олександр Колтунович, білоруський бізнесмен Микола Воробєй, співзасновник охоронної компанії “Шторм”, помічник Віктора Медведчука Андрій Мартинов.

Свою подорож із Ростова в Кишинів, яка мала місце у січні 2020 року, нардеп Козак здійснив на базі документу, формат якого є свого роду аналогом російського закордонного паспорта. З 2016-го він літав із Москви до Лондона, Болоньї, Франкфурта-на-Майні, Ніцци, Відню, Афін, Женеви, Белграда, Стамбула й Дубая. У вересні 2020 року Козак переміщався з Сімферополя до Москви літаком компанії “Газпромавіа”. Також нардеп літав у Казань на бізнес-джеті в грудні 2018 і в лютому 2019 року.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів персональні санкції РНБО проти правої руки Медведчука Тараса Козака та його каналів 112, NewsOne, ZIK.

З’ясувалося, що ці канали фінансувалися компанією з окремих районів Луганської області. Українці підтримали блокування медіа Медведчука.

Глава МВС Арсен Аваков зазначив, що санкції стосуються телеканалів, які “системно займалися грубою антиукраїнською пропагандою”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.