Представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що факт відсутності коаліції "Європейська Україна" у Верховній Раді був загальновідомим після виходу з її складу низки парламентських фракцій і він навіть не потребує доказування.

За його словами, президент своїм указом про дострокове припинення повноважень парламенту констатував загальновідомий факт відсутності коаліції.

"З моменту, коли з коаліції "Європейська Україна" вийшли спочатку фракція Радикальної партії України, потім "Батьківщини", потім "Самопоміч", сумарний кількісний склад народних депутатів, які залишилися в "Блоці Петра Порошенко" і "Народному фронті", не перевищував мінімально необхідну кількість, яке дозволяє говорити про існування коаліції ", – сказав він.

Веніславський зазначив, що якщо підсумувати кількісний склад фракцій БПП і "Народного фронту", то ніяк не виходить 226 депутатів.

Він підтвердив, що 5 червня глава адміністрації президента Андрій Богдан звернувся до голови Верховної Ради Андрію Парубію, щоб отримати офіційне підтвердження кількості народних депутатів у фракціях БПП і "Народного фронту", яке зазначено на сайті парламенту.