Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара веде переговори зі сторонами щодо відновлення Чорноморської зернової угоди.

Про це повідомляє Anadolu.

Турецький лідер зазначив, що “вирішення цієї проблеми залежить від виконання західними країнами своїх обіцянок”, не уточнивши, про які саме обіцянки йдеться.

“(президент РФ) Путін, як і ми, чутливо ставиться до питання доступу наших африканських братів до зерна. Думаю, що ми можемо знайти спільну мову в цьому питанні”, – додав Ердоган, вказуючи на нещодавню розмову з російським президентом.

Раніше повідомлялося, що державний секретар США Ентоні Блінкен провів переговори з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом щодо “зернової угоди”.

Про це поінформував речник Держдепартаменту Меттью Міллер.

Як йдеться у повідомленні, держсекретар подякував Туреччині за “її лідерство в Чорноморській зерновій ініціативі та наголосив на нагальній потребі протидіяти негуманному використанню Кремлем продовольства як зброї війни”.

Крім того, розповів Міллер, Блінкен у розмові з Хаканом Фіданом “підкреслив важливість мирних переговорів між Вірменією та Азербайджаном”.

“Держсекретар також подякував Туреччині за зобов’язання передати протокол про вступ Швеції до НАТО до турецького парламенту для ратифікації”, – резюмував речник.

Перед цим Фідан заявив, що Туреччина намагатиметься відродити “зернову угоду”, яку зірвала Росія.

Про це він сказав послам у понеділок.

За словами голови турецького зовнішньополітичного відомства, пріоритетом Анкари буде збереження спокою в Чорноморському регіоні та блокування спроб поставити його під загрозу.

“Ми продовжимо наші контакти з усіма сторонами задля відродження Чорноморської зернової ініціативи, яка зачіпає кожне домогосподарство у світі”, – сказав Фідан, підкресливши, що Туреччина є “єдиним актором, який може це зробити”.