Польські перевізники станом на ранок 28 листопада все ще продовжують перекривати рух вантажівок з України на чотирьох напрямках на в’їзд та виїзд. Тож у Варшаві порадили Києву, як розблокувати кордон.

У польському уряді закликають Україну погодитися на умови протестувальників.

Так, міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму колезі Олександру Кубракову. У ньому він запропонував план деблокади кордону, а зробив він це одразу після того, як Німеччина почала блокувати польські фури на кордоні. Тобто карма в дії все-таки.

Польська сторона зазначає, що однією з причин акції протесту польських підприємців стало запровадження українською стороною «електронної черги» проходження митного контролю на кордоні для перевізників.

«Це призвело до суттєвого подовження часу очікування транспортних засобів, зареєстрованих у Європейському Союзі, які поверталися з України порожніми на перетин кордону Україна – ЄС. Це, в свою чергу, унеможливлює виконання подальших замовлень і знижує конкурентоспроможність компаній. Крім того, на думку мітингувальників, нова система допускає нерівне ставлення до перевізників з України та Польщі», – йдеться у повідомленні польского Міністерства інфраструктури.

Міністр Анджей Адамчик закликав терміново вжити заходів для виконання вимог польських автоперевізників, за які відповідає українська сторона.

«Ідея полягає в тому, щоб виключити обов’язкову реєстрацію в електронній черзі транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС без вантажу, принаймні на двох пунктах пропуску: Зосін-Усцілуг і Ніжанковіце-Мальховіце», – зазначили в польському міністерстві.

Також зазначається, що чи не головною вимогою польських перевізників є відновлення системи дозволів на міжнародні перевезення для українських перевізників, яку ЄС скасував торік. Оскільки це питання лежить в компетенції Єврокомісії, Варшава звернулася до європейського комісара з питань транспорту, аби там проаналізували вплив скасування ліцензій для українців на ринок автомобільних перевезень ЄС.

В польському Міністерстві інфраструктури наголосили, що причини протесту польських перевізників «лежать в Україні та Європейському Союзі».