Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у авторській статті для французської газети Le Figaro попередив про кремлівські плани з підриву європейської безпеки. Переклад статті українською мовою оприлюднила у вівторок пресслужба МЗС.

За словами Кулеба, президент Росії прагне насамперед принизити Захід і встановити свою сферу впливу в Європі, діючи за спинами європейців, зокрема французів.

“Новий етап тиску Володимира Путіна спрямований не лише проти України, яку він хоче повернути під контроль, зокрема вимагаючи права вето щодо нашого євроатлантичного курсу. Президент Росії прагне насамперед принизити Захід і встановити свою сферу впливу в Європі, діючи за спинами європейців, зокрема французів”, – уточнив голова МЗС.

Кулеба висловив припущення , що нинішня безпекова криза була дуже добре спланована та передбачена агентами Кремля .

“Безпрецедентне накопичення військ поблизу кордону України навесні 2021 року, завершення газогону “Північний потік – 2”, публікація образливого та хибного твору про українців і росіян як “єдиний народ”, штучне загострення енергетичної кризи в Європі, використання мігрантів як зброї на кордонах Білорусі з ЄС, політичне втручання на Балканах, і насамкінець нове стягування військ до кордонів з Україною наприкінці 2021 року. Ці дії супроводжуються також дезінформаційними операціями та кібернападами”, – уточнив Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ вказав, що усе це є елементами стратегії Росії, яка спрямована на “зменшення ролі Європи, підрив її безпеки, стабільності та миру”.

“Протидія цьому залякуванню потребує сильного лідерства. Франція може взяти на себе таку роль під час головування в Раді ЄС… Я переконаний, що поворот Франції до жорсткішої політики щодо Москви здатен фундаментально змінити розрахунки в Кремлі. У цей вирішальний час Європа має твердо захищати власні принципи. Сьогодні, більше ніж коли-небудь раніше, безпека України – це безпека Європи”, – наголосив Кулеба.

Нагадуємо, влада США підготувала 18 сценаріїв дій на випадок, якщо буде скоєно нове російське вторгнення до України. У разі повномасштабного вторгнення РФ до України, буде застосовано обмеження, які можуть завдати “дуже гострого болю” Москві.

Про це повідомила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд в інтерв’ю Financial Times.