Частина французької інтелектуальної еліти все ще має особливу прихильність до Росії, дехто зачарований її культурою, але поблизу кордону України ми не бачимо сьогодні ані російських балерин, ані поетів.

Про це йдеться в авторській статті міністра закордонних справ Дмитра Кулеби  Le Figaro, опублікованій МЗС України.

Не хочу нікого розчаровувати, але сьогоднішня Росія має мало спільного з російським балетом чи літературою, і поблизу українського кордону ми не бачимо сьогодні ані балерин, ані поетів, – заявив Кулеба.

Глава МЗС зауважив, що частина французької інтелектуальної еліти все ще має особливу прихильність до Росії, дехто зачарований російською культурою, а інші скептично ставляться до США і вважають відносини з РФ альтернативою.

Росія не має і вагомої ролі у протистоянні США та Китаю, – підкреслив міністр.

Крім того, на переконання Кулеби, якщо європейській дипломатії не вдасться запобігти новому нападу Росії на Україну, весь порядок безпеки на континенті буде порушений.

Бо апетит Росії в Європі лише зростатиме. Час облишити геополітичні химери, так само як і романтизовані уявлення про Росію, зробити вимогливий діалог справді вимогливим і посилити політику реального стримування, – констатував глава української дипломатії.

Відтак, глава МЗС України закликає Францію здійснити поворот до жорсткішої політики щодо РФ.

Владімір Путін – опортуніст. Я переконаний, що поворот Франції до жорсткішої політики щодо Москви здатен фундаментально змінити розрахунки в Кремлі. У цей вирішальний час Європа має твердо захищати власні принципи. Сьогодні, більше ніж коли-небудь раніше, безпека України – це безпека Європи, – акцентував він у статті.

Водночас, міністр відзначив, що Україна високо цінує невтомні зусилля Президента Франції Еммануеля Макрона, спрямовані на те, щоб повернути Путіна за нормандський стіл переговорів.