Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що перспектива вторгнення російських військ на територію України є “нереалістичною”. Турецький лідер хоче обговорити це питання з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє агентство Anadolu.

На думку Ердогана, для того, щоб Росія зважилася на напад – їй необхідно враховувати політичну ситуацію в світі, і всередині своєї держави. Він вважає, що Росія і Україна не зважаться на силове протистояння один з одним.

Я не вважаю реалістичним сценарій вторгнення Росії в Україну. Україна не звичайна країна, Україна – сильна держава. Крім того, для того, щоб Росія пішла на цей крок, їй необхідно проаналізувати ситуацію в усьому світі і свою власну ситуацію, – сказав він.

Крім того, як повідомляє телеканал NTV, Реджеп Таїп Ердоган заявив про бажання обговорити з російським президентом Володимиром Путіним ситуацію навколо України. Офіційна Анкара стурбована напруженістю між РФ і Україною і готова зіграти роль в деескалації ситуації.

Згідно заяв турецької сторони, вона готова організувати прямий контакт між російським президентом Володимиром Путіним і його українським колегою Володимиром Зеленським. Крім того, повідомлялося, що президент Ердоган навіть передавав до Москви список з 450 громадян України, які утримуються на Донбасі і Росії. У Кремлі цю інформацію залишили без коментарів.

Ми готові надати максимальну підтримку у встановленні каналу діалогу. За згодою обох сторін ми можемо запропонувати підтримку у форматі фасилітації, посередництва або в будь-якому іншому бажаному форматі. Звичайно, ми без вагань внесемо свій внесок у мир в регіоні, — сказав Ердоган.