Низка авторитетних американських експертів, військових та дипломатів  закликали США рішучіше допомагати Україні зброєю, зауважуючи, що у війні РФ проти України настає вирішальний момент, і на кону у тому числі – життєво важливі інтереси Сполучених Штатів. 

Про це йдеться у спільній колонці у The Hill. 

Співавтори, в тому числі колишні головнокомандувачі об’єднаних сил НАТО у Європі генерали Філіп Брідлав та Веслі Кларк та колишня посадовиця Держдепу і Пентагону Дібра Кейган зауважують, що хоча адміністрації Байдена вдалося успішно об’єднати союзників США для того, щоб надати Україні значні обсяги військової допомоги, досі не вдалося оформити достатній стратегічний наратив для того, щоби уряди зберегли суспільну підтримку участі країн НАТО у цьому процесі у довгостроковій перспективі.  

“Надаючи допомогу достатню для того, щоб зупинити лінію фронту, але не відбити території, які захопила Росія, адміністрація Байдена може незумисно “вирвати поразку з пащі перемоги”. Через надмірну обережність з метою не спровокувати ескалацію з боку РФ (конвенційну чи ядерну) ми, насправді, уступаємо ініціативу президенту РФ Владіміру Путіну і зменшуємо тиск на Москву, який має змусити її припинити агресію і серйозно хотіти переговорів”, – зазначають підписанти.  

Таке твердження цілком аргументоване, адже, як ми бачимо, ні Путіна, ні Росію в цілому не може зупинити нічого перед божевільними імпералістичними планамию Ця країна не раз порушувала міжнародні права та домовленості не лише по відношенню ведення війни в Україні, а й, щонайменше, повітряного простору інших держав. 

Імперіалістична війна Кремля, вказують вони, є не тільки неприйнятною з моральної точки зору, оскільки йдеться про геноцид, дії, спрямовані на те, щоб знищити українців як політичну націю, але вона також є явною загрозою безпеці й добробуту Сполучених Штатів.  
 
На їхню думку, американські принципи та інтереси вимагають якнайрішучішої реакції – достатньої для того, щоб примусити росіян відступити якнайближче до меж станом на лютий і зробити ціну за війну достатньо “дорогою”, щоб стримати РФ від третього вторгнення.  
 
І саме зараз, коли сили РФ намагаються перегрупуватися на сході й запобігти спробі України відвоювати Херсон на півдні, союзники мають надати Україні ту зброю, яка забезпечить їй перевагу. 

“Якщо дати конфлікту далі тягнутися через так звані стратегічні паузи лише дозволить Путіну провести перегрупування, відновити сили і завдати ще більшої шкоди Україні і не лише”, – наголошують експерти. 

На їхню думку, досі ані адміністрація Байдена, ані європейські союзники не змогли чітко окреслити в публічних меседжах, чому для США і Заходу настільки важливо підтримувати Україну. 

Передусім, пишуть експерти, це важливо через те, що Путін провадить ревізіоністську зовнішню політику і хоче підірвати засновану на правилах систему безпеки, яка забезпечувала стабільність у США та світі й уможливлювала умовний добробут після Другої світової війни.   

“Як не раз дали зрозуміти російські посадовці, якщо Росія доб’ється свого в Україні – під загрозою опиняються наші союзники у Балтії та інші країни регіону. Обережна політика зараз має визначати можливі ризики у майбутньому і шукати правильний час і місце працювати з ними. Для США і НАТО цей час вже настав, а це місце – Україна, велика країна, населення якої усвідомлює, що має вибір або завдати поразки Путіну, або втратити незалежність та взагалі можливість існувати як окрема, орієнтована на Захід нація. З необхідною зброєю та економічною підтримкою Україна здатна завдати поразки Росії. А якщо це станеться – менша ймовірність, що нашим військовим доведеться ризикувати своїми життями, захищаючи союзників під гарантіями США, яким теж погрожує Росія”, – аргументують вони.  

Поразкою Путіна, на думку підписантів, можна вважати сценарій, коли Україна вистояла як незалежна й економічно життєздатна країна.  

“Це означає – Україна з обороненими кордонами, які включають Одесу, значну частину узбережжя Чорного моря, наявність у неї сильної, добре озброєної армії і реальне припинення бойових дій. У найкращому варіанті – щоб Україна повернула усі території, захоплені з 24 лютого, та землі, які Росія відхопила у неї в 2014 році, включно з Кримом. Такий мир можливий лише тоді, коли Путін усвідомить, що зазнав явної поразки і більше не може досягти своїх цілей – силою взяти під контроль Україну чи будь-яку іншу державу”, – вважають підписанти.