У важкий час війни ми втратили молодого героя, Даниїла Новікова, 21-річного військовослужбовця та добровольця, пілота FPV-дронів. Йому було всього 19 років, коли почалася повномасштабна агресія. Попри те, що він працював у Бельгії, він повернувся додому, щоб стати на захист рідної країни.

Важку втрату Даниїла Новікова повідомила в соціальній мережі Facebook журналістка, яка нині служить у складі 518 батальйону. 

“Сьогодні 40 днів, як загинув мій друг і напарник Даня. Дані 21 рік. І він геніальний пілот. Напарниками ми стали майже випадково: у квітні ми обидва перевелися в один підрозділ. У мене була задача запустити FPV, і мені треба було вибрати напарника. Це не така проста задача в підрозділі, де всі давно і всі розділені на екіпажі. Він приїхав через кілька днів після мене, і тоді я просто підійшла до нього і спитала: Будеш зі мною літати на FPV? Він сказав “Буду” — і ми полетіли”, — розповіла Леся Ганжа.

Його тіло лишилося на окупованій території. Він вважається зниклим безвісти. 

“Але наш Даня ні в якій безвісти не зникав, він загинув при виконанні бойового завдання. Його батько теж так вважає, і ми готуємося до суду, поки є п’ять живих свідків його загибелі… Кажуть, останніми словами Дані були: “О! FPV-дрон летить”. Він влетів йому в голову і зніс пів черепа”, — розповіла Леся Ганжа.

За її словами, якби не війна, то вони навряд чи подружилися — навіть не зустрілися б. 

“Ми були такою кумедною парочкою — тьотка і піонер. Про нас багато пліткували, бо армія — це місце, де багато пліткують. Нам було погано. Але нам було добре. Ми були щасливими людьми в аду. Я би мала написати цей пост раніше, але я не могла”, — розповіла Леся Ганжа.