Президент України Володимир Зеленський вирішив скасувати заплановані на кінець цього тижня візити до Португалії та Іспанії. Про це повідомляє CNN Portugal.

Плани Зеленського на візити до Португалії та Іспанії були скасовані через серйозні внутрішні обставини в Україні, повідомляє CNN Portugal.

«Не повідомляючи більш конкретних подробиць, делегація глави української держави, мабуть, зрозуміла, що складна ситуація на кількох лініях фронту, зокрема в Харкові, робить недоцільним виїзд за кордон у цей час», — пише португальське ЗМІ.

Видання також зазначає, що глава держави не вперше відкладає візити до цих країн.

Звернемо увагу, що раніше видання Reuters з посиланням на заяву Королівського палацу від 14 травня інформувало, що Зеленський їде говорити про Україну з королем Іспанії. Іспанський уряд не надавав жодних подробиць щодо візиту з міркувань безпеки. Водночас очікувалось, що в Іспанії Зеленський підпише двосторонню угоду про співпрацю в галузі безпеки з прем’єр-міністром іспанського уряду Педро Санчесом.

Хоч ситуація зараз складна і потребує уваги президента перш за все зсу громлять окупантів і завдають їм шалених втрат

Партизанський рух «АТЕШ» повідомляє, що згідно з даними джерел та агентів, найбільші втрати відбуваються серед штурмових підрозділів, які задіяні у наступі на півночі Харківської області.

«Внаслідок важких боїв окремі підрозділи 138-ї окремої мотострілецької бригади, 18-ї мотострілецької дивізії та 7-го окремого мотострілецького полку втратили боєздатність. Втрати вбитими та пораненими становлять до 70% особового складу», — пише «АТЕШ».

Не останню роль у цьому відіграють сутички між лінійними підрозділами ЗС РФ та «Шторм-Z». Керувати колишніми ув’язненими не всім командирам під силу, навіть тим, хто має значний військовий досвід.