Генштаб ЗСУ в ніч на середу повідомив, що ЗСУ в районі Вовчанська і Лук’янців Харківської області відійшли на більш вигідні позиції. Водночас, за даними аналітика Bild Юліана Рьопке, російські війська увійшли в північну частину Вовчанська, бої там тривають в районі м’ясокомбінату. Опір їм чинять, зокрема, «Легіон «Свобода Росії»» і «Російський добровольчий корпус».

«Російські війська, що наступають, намагаються обійти місто за 4 км на схід. Там їм вдалося перерізати дорогу з Вовчанська в Тихе. В околицях Вовчанська ЗС РФ зайняли села Плетенівка, Огурцове, Гатище і Бугроватка. Темп просування ЗС РФ знизився порівняно з першими днями наступу. ЗСУ ввели в бій РСЗВ «Град», БТР-82А і шведські БМП CV-90″, — пише Bild.

Також, за інформацією видання, російські війська наступають західніше на село Липці. Там їм вдалося взяти села Стрілеча, Красне, Пильна, Борисівка, а також увійти в Лук’янці та Глибоке.

При цьому Рьопке зазначає, що на цьому напрямку російські війська наступають однією піхотою, практично без техніки, що знижує швидкість їхнього просування.

Водночас військовий експерт Defence Express Іван Киричевський вважає, що задум російських окупантів в їхньому наступі в Харківській області в головній частині зірваний. Таку думку він висловив в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо поточної ситуації на фронті, зокрема на Харківському напрямку.

Коментуючи нічне повідомлення Генерального штабу Збройних сил України щодо переміщення українських військових на більш вигідні позиції в районі Харківського напрямку, Киричевський зазначив, що «додаткових деталей, які могли б прояснити ситуацію, поки що немає».

«Але в даному випадку я не думаю, що ми говоримо про щось більш таке критичне», — зазначив він і акцентував, що до Харківському напрямку виникло багато медійної уваги, тому Генштабу доводиться пояснювати кожен крок наших військових.

Експерт додав, що станом на зараз, наскільки відомо, росіяни не зайшли у село Липці, яке відкриває ворогу дорогу на сам Харків.

«Зважаючи на те, що Харків був основною ціллю цього російського, назвемо так його, диверсійного, наступу, уже є базова річ, що задум ворога в головній частині зірваний. Це вже, можна сказати, не те що не провал, — це вже в чомусь на тактичному рівні перемога», — наголосив Киричевський.

 Але, на його думку, те, що росіяни повільно просуваються в районі Вовчанська, не означає, що вони слабкі: «Там вийшла специфічна ситуація: росіяни вирішили вперше за весь час повномасштабної війни взяти не кількістю, а якістю.. Росіяни почали діяти тактично грамотно замість своє звичної тактики — те, що називається «гарматні штурми», «піхотні штурми» і тому подібне».

Експерт вважає перемогою Збройних сил України на тактичному рівні той факт, що «росіяни зазнали великих втрат і рухаються дуже повільно».

На запитання, чи бачить він небезпеку для міста Харків у цьому російському наступі, Киричевський сказав: «Якщо говорити про загрозу сухопутного наступу, то, на щастя, поки що такої загрози не проглядається. Але якщо говорити про засоби дистанційного ураження, — на жаль, росіяни мають занадто широкий арсенал навіть новітніх засобів, які вони там можуть використовувати».

Утім, додав він, навіть в плані повітряної загрози для Харкова поки що немає прямих підстав порівнювати ситуацію з 2022 роком. Стосовно загрози наступу росіян в Сумській області, експерт заявив, що «саму гіпотетичну перспективу, що росіяни можуть перейти до подібного формату дій як на Харківщині, виключати ніколи не можна».

«Росіян там є орієнтовно 10 тисяч багнетів… Навіть якщо припустити, що росіяни, на жаль, навчилися прихованому перекиданню військ, і там це угруповання може налічувати, наприклад, до 20 тисяч багнетів, — на щастя, їм цього усе одно буде недостатньо навіть для того масштабу дій як на Харківщині», — сказав Киричевський.

За його словами, наразі максимум, що росіяни можуть зробити, — це зайти у прикордонні населені пункти Сумщини і спробувати розтягнути лінію оборони ЗСУ: «Безпосередньо на Суми наступати у них потенціалу нема», — підсумував військовий експерт.