У ніч на 15 травня ЗСУ завдали серію прицільних ударів територією військового аеродрому Бельбек біля окупованого Севастополя.

Паблік «Кримський вітер» пише про те, що основні «бавовни» припали в районі між 1:55 та 1:56. Місцеві жителі повідомляють про 10 вибухів у районі аеродрому. Цю ситуацію прокоментував також і полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан.

Роман Світан зазначив, що причиною цієї атаки став Блінкен і його приїзд. Адже його прибуттю передував пакет допомоги зі зброєю дальнього ураження. Це новітня зброя, яка допомагає знищувати важливі об’єкти армії РФ.

«Блінкен приїхав і привіз нам цей пакет допомоги, який ж одразу відпрацював по позиціях РФ», — зазначив експерт.

Також Світан розповів про те, які саме борти могли знаходитись в аеропорту «Бельбек». Зокрема там була велика кількість військової авіації. Серед них були Су-27, Су-30, Су-25, а також звісно і Мі-25. Тобто можна зробити висновок, що там було доволі велика частина авіації Російської Федерації.

«Аеродром мав досить непогане наповнення і по ньому зайшли близько двох десятків ракет. Скоріш за все це були ATACAMS», — відзначив експерт.

У Міністерстві оборони Російської Федерації надійшла інформація про «перехоплення» засобами протиповітряної оборони (ППО) 10 ракет типу ATACMS. Проте, моніторингова група «Кримського вітру» опублікувала супутникові знімки після 2:00, на яких видно три осередки спалаху в районі аеродрому Бельбек. Ці спалахи охопили злітно-посадкову смугу та стоянку літаків.

Нові знімки району аеродрому були зроблені близько 4:00, і вони показали, що пожежа стала ще сильнішою, більшою і охопила нові території.