Олігарх крав гроші з власного банку, видаючи кредити пов’язаним компаніям. Це призвело до “дірі” в 5 млрд дол, за які довелося заплатити народу України.

Про це йде мова в позові Міністерства юстиції США, в якому вимагають конфіскувати ряд активів Коломойського і його оточення в Америці.

У документах американського Мін’юсту наголошується: Коломойський і Боголюбов за сприяння топ-менеджерів фінустанови змусили ПриватБанк видавати мільярди доларів у вигляді кредитів компаніям, якими вони володіли або контролювали. Для контролю над повсякденною діяльністю банку Коломойський і Боголюбов встановили лояльних однодумців на чолі керівництва ПриватБанку.

Кредити отримували в т.ч. Запорізький завод феросплавів ( “ЗЗФ”), Нікопольський завод феросплавів ( “НЗФ”) і Гірничо-збагачувальний комбінат ( “ОГЗК”), які належали Коломойському і Боголюбову.

Крім того, Коломойський і Боголюбов також брали позики на сотні мільйонів доларів для їхніх компаній, які практично не вели бізнес або взагалі не існували тільки для того, щоб вкрасти у ПриватБанку і відмити незаконно привласнені кошти, стверджують в Мін’юсті США.

До моменту націоналізації банку в 2016 році приблизно 97% корпоративних непогашених позик були видані підприємствам, що належать або контролюються Коломойським і Боголюбовим.

В результаті “гроші відправляли туди, куди хотіли Коломойський і Боголюбов”, наголошується в позові Мін’юсту США. В кінцевому підсумку це призвело до дефіциту в банку в розмірі понад 5 мільярдів доларів.

Величина шахрайства та крадіжок Коломойського і його партнерів була настільки серйозною, що Національній банк України був змушений рятувати “Приватбанк”, надавши 5,5 млрд доларів, щоб запобігти економічній кризі для всієї країни, наголошується в документі американського Мін’юсту. У підсумку за жадібність і злодійство олігарха заплатили всі громадяни України.

В свою чергу, нещодавно у Києві під Посольством США в Україні відбулася акція за екстрадицію в Америку олігарха Ігоря Коломойського, якому інкримінують розкрадання та відмивання мільярдів доларів “ПриватБанку”. Українці у масках і костюмах ФБР прийшли за Коломойським.

Акція-протест відбулася, щоб підштовхнути українські правоохоронні органи та президента Володимира Зеленського ініціювати перевірку фактів від ФБР, та якщо вони підтвердяться притягнути до відповідальності в Україні або екстрадувати Коломойського в США.

При цьому активісти заявляють, що знаючи про його тісну дружбу з діючою владою, стає важко повірити, що українська влада буде допомагати США в притягненні олігарха до відповідальності, проте вони надіються що президент дотримає свого слова, і кожен олігарх буде виданий і покараний.

Нагадаємо, що інвестиційний банкір Сергій Фурса в коментарі #Буквам розповів, що ця справа перспективна саме на території США: за участю Коломойського або без нього. Для олігарха це справа означає конфіскацію всього майна на території США, а також арешт за межами України.

4 серпня у штаті Огайо агенти Федерального бюро розслідувань США провели обшуки в офісах компанії, пов’язаної з українським олігархом Ігорем Коломойським. Обшуки були пов’язані з розслідуванням справи про відмивання грошей і фінансове шахрайство.

У 2019 році “ПриватБанк” у своєму позові про відшкодування збитків, отриманих внаслідок протиправних дій колишніх власників — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова — розкрив десятки активів олігархів у Сполучених Штатах Америки, куплених для “відмивання” грошей. Йшлося про феросплавні та металургійні заводи, комерційну нерухомість, готелі. Зокрема, було згадано й компанію Optima Ventures, що входить до складу Optima Management Group.