Міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс повідомила, що прибула з візитом до США і головною темою розмов буде подальший тиск на лідера РФ Владіміра Путіна.

Про це вона написала у своєму Twitter.

Криза довкола України” є тривожним сигналом для вільного демократичного світу, – повідомила Ліз Трасс.

“Я у США, щоб далі посилювати підтримку для України, розвалювати економіку (РФ), яка фінансує військову машину Путіна, та посилювати міжнародну ізоляцію Росії. Путіна потрібно притягти до відповідальності. Путін має програти в Україні”, – заявила вона.

Як відомо, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту Росії в іноземній валюті (РДЕ) з рівня “B” до “C”. Як зазначається у прессрелізі агентства, рейтинг “C” відображає думку Fitch про те, що суверенний дефолт РФ неминучий.

Путін зміг втілити у життя мрію великою частини свого електорату – повернув їх в СРСР. Банк Росії заборонив російським банкам продавати готівкову валюту громадянам, росіяни зможуть лише поміняти готівкову валюту на рублі.

Відповідні обмеження встановлено на срок з 9 березня по 9 вересня 2022 року. Водночас ЦБ РФ на цей же період обмежив видачу валюти з депозитів або громадян. Зокрема, банкам дозволено видавати клієнтам кошти з валютних рахунків лише у доларах США і на суму не більше $10 тис., решта коштів буде видаватися в російських рублях.

Економіка Росії вже б’ється в конвульсіях!

Центр протидії дезінформації при РНБО України продовжує стежити за економічною ситуацією в світі і, зокрема, кризою в країні-агресорі.

Громадянам Росії уже зараз доводиться розраховуватися за своє мовчання та страх «автозаків» власними коштами.

Нині в Росії заблоковано майже всі платіжні системи, а «евакуація» населення з “Титаніка” під назвою Росія збільшується щодня. Але на росіян і тут чекає сюрприз: гроші зі своїх російських карток за кордоном вони теж не можуть зняти і, відстоявши черги під банкоматами, розчаровано йдуть без готівки.

Фахівці американської фінансової корпорації Morgan Stanley впевнені, що вже 15 квітня на Росію чекає дефолт. Через жорсткі санкції Росія також може втратити основний збут – експорт нафти власного видобутку.

Західні лідери розглядають можливіть зняття санкцій з інших країн, наприклад, з Венесуели, щоб забезпечити достатню закупівлю нафти без участі Росії.