Впродовж останніх кількох тижнів українські війська помітно активізувалися на полі бою. На всій протяжності фронту наразі йде так званий етап розвідки боєм, відбувається зондування російської оборони. 

Про це розповів у своїй статті кореспондент ВВС Пол Адамс, який поспілкувався з військовим експертом, співзасновником і головою Українського центру безпеки і співробітництва Сергієм Кузаном. У такий спосіб він прокоментував дискусії, які сьогодні точаться в інфопросторі з приводу того, чи розпочався довгоочікуваний контрнаступ ЗСУ.

Експерт зазначив, що Україна проводить підготовчі операції, завдаючи артилерійських та ракетних ударів по ключових російських об’єктах матеріально-технічного постачання далеко за лінією фронту. За його словами, помітні зміни на фронті почалися від початку тижня, коли невеликі загони легкоброньованих українських частин вирушили відкритими полями до російських укріплень на півдні України.

Також у статті зауважили, що українські чиновники, які зазвичай зберігають мовчання з приводу військових операцій, зробили низку натяків, що інтригують. Зокрема, заступниця міністра оборони Ганна Маляр стримано сказала, що російські війська “активно оборонялися” в районі міста Оріхів, приблизно за 65 км на південний схід від Запоріжжя.

“Не секрет, що одна з наших головних цілей – перерізати сухопутний коридор, який живить все південне угруповання військ противника”, – сказав Кузан.

Він зауважив, що контрнаступ вважатиметься успішним, коли українські війська зуміють прорватися до Азовського моря, у такий спосіб поставивши окупантів у вразливе становище – у повну залежність від ліній постачання через Кримський півострів. Єдине, що залишиться тоді українським військам – зруйнувати Керченський міст.

“Це буде кінець. Але не варто розраховувати, що це станеться найближчим часом. На це знадобляться місяці”, – зазначив експерт.

Війська РФ навряд чи наважаться на перекидання свого ресурсу з окупованих територій Херсонської області на Запорізький напрямок, де спостерігається посилення бойових дій. При цьому ворог в істериці через очікуваний контрнаступ ЗСУ, тому активно риє окопи ближче до Криму.

Про те, в якому становищі окупанти опинилися на півдні, – в коментарі для РБК-Україна розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

Як зазначає експерт Селезньов, зведення Генерального штабу та Міноборони не відображають повної картини бойових дій зі зрозумілих причин – наші оборонці потребують інформаційної тиші.

“Що стосується Запорізького напрямку, то є відповідні офіційні заяви речників Міноборони та Генштабу. Там росіяни ведуть активну оборону. Звісно, що відомості це скупі. Вони певною мірою не відображають ситуації на полі бою, але зрозуміло чому так роблять спікери. Вони дотримуються інформаційної гігієни”, – підкреслив співрозмовник для РБК,

Але з іншого боку він звернув увагу на заяви російських пропагандистів.

“Вони буквально в істериці знаходяться. Бо їх дуже турбують ті дії, яке вчиняє українське військо. Чи можу я назвати це контрнаступом? Все ж треба дочекатись тут офіційних заяв від Генштабу ЗСУ, щоб робити відповідні висновки. Всьому свій час. Те, що динаміка бойових дій значно посилилися – це очевидно”, – вважає Селезньов.

Експерт пояснює, що це, зокрема, очевидно на підставі ранкових зведень Генштабу щодо втрат РФ. Оскільки окупанти щодоби втрачають не лише по півтисячі своїх вояків (за минулу добу їх втрати в особовому складі склали понад тисячу), вони ще й втрачають величезну купу своєї техніки.

“Зокрема, це стосується бронетехніки й ще більшу кількість артилерійських засобів. А це значить, що ми виявляємо їх артилерійські позиції й рамках контрбатарейної боротьби їх гармати перетворюємо на попіл”, – додає Селезньов.