Німецький канцлер Олаф Шольц (СДПН) заявив про намір провести чергову телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Однак у Кремлі відкинули таку можливість.

Як пише Bild, на 38-му з’їзді протестантських церков у Нюрнберзі Шольц повідомив про необхідність підтримувати зв’язок з диктатором. Він вирішив пояснити Путіну, що “передумовою “справедливого миру” є виведення Росією своїх військ”.

Канцлер зазначив, що вже говорив із російським лідером після початку війни. “Я маю намір зробити це знову найближчим часом”, – заявив він.

В аудиторії Кірхентагу час від часу лунали вигуки “переговори”. Шольц у відповідь вигукнув: “Вести переговори – це нормально. Питання в тому, хто з ким і про що веде переговори”.

У відповідь на такі наміри німецького канцлера прессекретар Кремля Дмитро Пєсков коротко зазначив російським ЗМІ: “У Путіна поки що немає в планах телефонної розмови з Шольцем”.

Нагадаємо: востаннє Шольц спілкувався з диктатором телефоном у грудні 2022 року. У січні 2023 він заявив, що російський диктатор не шукає переговорів щодо завершення війни проти України. Він вирішив закликав уряди країн Євросоюзу замовляти більше зброї для ЗСУ.

Політик визнав, що війна може завершитися лише виведенням із української території військ РФ, але водночас не відмовляється від переговорів із лідером Кремля.

Канцер наголосив, що і надалі намагатиметься досягти припинення війни РФ проти України у прямих переговорах із главою Кремля Володимиром Путіним. Головною вимогою є виведення російських військ із української території.