Країни Заходу мають дати зрозуміти президенту РФ Путіну, що газогін що “Північний потік-2” не буде працювати, якщо Росія вторгнеться в Україну, про це заявив американський сенатор-респубілканець Мітт Ромні телеканалу NBC News.

Ми повинні дати Путіну зрозуміти, що газопровід Nord Stream 2 не працюватиме. У нього не буде цього багатства, якщо він зробить будь-які дії для повалення уряду в Україні. Його (газопровід – ред.) закриють, – сказав сенатор.

За його словами, на РФ чекатимуть колективні санкції всього Заходу, а не тільки США, якщо вона вдасться до нової агресії проти України.

Ми усвідомлюємо, що Володимир Путін намагається відтворити Радянський Союз у тій чи іншій формі. Він намагається відновити те, що мав раніше. Цього не можна допустити, – Ромні висловив думку, що російський президент намагається відтворити СРСР.

Політик також додав, що глава Кремля намагається розділити блок НАТО і послабити його.

Нам потрібний сильний Альянс, – підсумував Ромні.

Нагадаймо, що раніше Президент України Володимир Зеленський звернувся до Сенату США з проханням підтримати санкції проти газопроводу “Північний потік-2”, щоб не допустити його запуск.

Дякую сенаторам Чаку Шумеру і Теду Крузу за згоду поставити на голосування зупинку російського “Північного потоку – 2”. Україна просить усіх своїх друзів у Сенаті США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436, – написав Зеленський у Twitter.

Своєю чергою голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликає представників Сенату США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи.