24 листопада Тристороння контактна група зібралася для обговорення ситуації на Сході України. Сторони обговорили безпековий, гуманітарний та соціально-економічний напрями.

Українська делегація закликала російську сторону підтримати ініціативу про звернення Тристоронньої контактної групи до Міжнародного Комітету Червоного Хреста, щоб задіяти всі інструменти (персонал, що знаходиться на ТОТ ДЛО) для забезпечення невідкладного доступу до місця інциденту для проведення об’єктивного розслідування всіх обставин смерті Макарця, звільнення якого вимагала українська сторона протягом тривалого часу.

Російська сторона продовжує лінію на обмеження перетину громадянами, що мешкають на тимчасово окупованих територіях, попри численні заклики Української сторони дозволити громадянам, що мешкають на окупованих територіях, отримати допомогу з боку України (пенсії та соцвиплати).

Соціально-економічна підгрупа:

Робоча підгрупа з соціальних та економічних питань обговорювала питання сталого забезпечення водопостачання та мобільного зв’язку. Учасники продовжують пошук юридичних та технологічних рішень для виплат пенсій маломобільним категоріям пенсіонерів. Українська сторона ще раз підтвердила, що термін дії пенсійних карток Ощадбанку для виплат пенсій мешканцям ТОТ ДЛО продовжений до 01.04.21.

Українська делегація продовжує наполягати на необхідності якнайшвидшого звільнення всіх осіб, утримуваних у зв’язку з конфліктом, відкриття КПВВ, суворого дотримання режиму припинення вогню та виконання рішень Паризького саміту Нормандського формату 2019 року.

Наступне засідання заплановане на 8 грудня.

Нагадаємо, голова Ради з питань зовнішньої та оборонної політики Росії та радник Кремля Федір Лук’янов нещодавно гучно заявив, що Росія атакує Україну, якщо та приєднається до НАТО.

Слова Лукянова навели у британському виданні Telegraph. При цьому журналісти зауважили, що його заява – найясніше пояснення нарощення Росією військ біля українського кордону.

Росія атакуватиме Україну, якщо вона приєднається до НАТО,- попередив Федір Лук’янов, якого журналісти британського видання назвали радником Кремля.

Своєю чергою британці прокоментували заяву Лук’янова так:

Це припущення є найчіткішим поясненням того, чому Росія збирає війська біля кордону з Україною.

А Лук’янов тим часом ще й попередив: якщо НАТО розширятиметься на Схід, “Росії доведеться змінити систему і провести нові червоні лінії”.