Президент РФ Володимир Путін навряд чи зробить якісь дії на захист свого кума, народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” (ОПЗЖ) Віктора Медведчука, який потрапив під санкції в Україні.

Таку думку представник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, журналіст Сергій Гармаш висловив “Обозревателю” в інтерв’ю, опублікованому 27 лютого.

“Я думаю, що Путін може відреагувати загалом на зміну української політики щодо Донбасу і щодо Росії. Що стосується власне кума, то я думаю, що це не найважливіша для Путіна людина. Я не думаю, що будуть якісь дії саме на захист Медведчука”, – сказав він.

Журналіст вважає, що глава Кремля “буде якось реагувати” на зміну української політики щодо Росії.

“Я думаю, поки що Росія не вирішила, як саме. Вона ще не бачить певної стратегії реакції на ці події в Україні. Але як завжди, росіяни, коли вони не розуміють, що робити, починають битися. І зараз ми спостерігаємо цю конфронтацію на фронті. Певною мірою це реакція на те, що Україна не виправдала очікувань Росії, російського керівництва, не пішла на компроміси, невигідні для України. Тому Росія так реагує. Можна сказати, вона продовжує війну”, – пояснив Гармаш.

До слова, секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що ніякі кроки президента РФ Володимира Путіна у відповідь на санкції щодо його кума Віктора Медведчука та Оксани Марченко не налякають українців.

Про це Данілов заявив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” у п’ятницю.

Секретар РНБО відповів на питання, чи існує загроза безпеці України у разі, якщо Путін вдасться до певних кроків у відповідь на рішення РНБО.

“Те, що робить цей пан (Путін – ред.), починаючи з 2014 року на території нашої країни, коли вони захопили Крим, коли вони розв’язали війну на території Донецької та Луганської областей… Чим нас ще можна злякати? Ми перебуваємо у стані війни фактично. Так, вона не оголошена, але це ж відбувається з 2014 року”, – заявив секретар РНБО.

“Ми дійсно не росіяни. Якщо хтось вважає, що нас можна захопити, нас можна якось принизити… Знаєте, у нас така генетична воля до свободи, що ми неодноразово це доводили і ще раз можемо довести”, – резюмував Алексій Данілов.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.