Українські військові назвали найскладнішу ділянку фронту на Бахмутському напрямку.

Зазначається, що позиційні бої йдуть з певними зміщеннями підрозділів, проте українські захисники не дають противнику прорвати нашу оборону.

На Бахмутському та Авдіївському напрямках у Донецькій області досі точаться важкі бої. Наразі найскладніша ситуація у районі Вугледара.

Як наголосив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону, східний фронт залишається головним епіцентром війни.

“Зокрема, Бахмутський та Авдіївський напрямок, де ворог продовжує штурмові агресивні дії, завдає ударів з усіх видів ствольної артилерії, РСЗВ, танків, мінометів”, – зазначив Череватий.

Він підкреслив, що у цих надскладних умовах ЗСУ завдають ударів у відповідь артилерією та авіацією. Позиційні бої йдуть з певними зміщеннями підрозділів, проте захисники не дають противнику прорвати нашу оборону.

Крім того, Череватий підтвердив, що окупанти намагаються оточити ЗСУ у районі Вугледара.

“Декілька днів поспіль там йдуть бої районі населеного пункту Павлівка, складна ситуація, продовжуються позиційні бої, така от війна “мобільна”. Наші підрозділи там тримаються і не дають ворогу пройти, як і на всій лінії фронту. Але ось саме там наразі йде найбільш гаряча та інтенсивна війна”, – пояснив речник.

На сході України точаться запеклі бої. Росія хоче “стерти Бахмут з лиця Землі”, проте прорвати оборону не може.

За словами Череватого, росіяни зазнають великих втрат у районі Павлівки, намагаючись оточити українських військових.

“В середньому близько 100 осіб убитими по цій лінії фронту – напрямок Авдіївський, Вугледар, Мар’їнка”.

Наразі бахмутський та авдіївський напрямки – найважчі на фронті, а Вугледар – найгарячіша точка. Російські окупанти прагнуть захопити Бахмут та Соледар, аби після низки провалів на полі бою все ж досягти успіху. Речника Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону пояснив, що якщо РФ вдасться захопити ці міста, вона зможе заявити нібито про “звільнення” Донбасу.

“Військово-політичне керівництво ворога поставило таке завдання, оскільки загальний стратегічний задум у них не вдався – захопити Київ, більшу частину України – тепер у них “геополітика на мінімалках”, тобто показати своєму народові, що ми “звільнили ЛНР і ДНР”. Навіть на Валдаї й Путін казав, що головна задача цієї “спецоперації” – звільнити Донбас”, – пояснив Череватий.

Він нагадав, що росіяни вже встановлювали собі кілька дедлайнів для окупації цих міст, проте провалили усі з них. Тож тепер на бахмутському напрямку зосереджені усі російські сили, аби окупанти змогли заявити хоча б про якісь успіхи.

“Створюючи роками імідж “другої армії світу”, РФ реально не може захопити великі українські міста як Соледар, Бахмут, Авдіївка, Вугледар. Окупанти б’ються об такий мур української мужності та незламності. Бо наші бійці і командири в дуже складних умовах там, але тримають цей удар і це величезний удар по іміджу російського керівництва”, – додав речник ОК “Схід”.

Якщо РФ все ж вдасться виконати цей план, далі вони підуть на Краматорськ та Слов’янськ, прогнозує Череватий.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр говорила, що кремлівський режим наказував своїм окупаційним військам захопити Бахмут до кінця жовтня .

Бахмут Донецької області, довоєнне населення якого сягало 80 тисяч осіб, кілька місяців залишається найгарячішою точкою боїв за Донбас і на фронті в цілому — це єдиний великий напрямок, де все ще намагаються наступати війська РФ.