П’ятого президента України та лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка можуть не допустити до парламентських виборів. Відповідну справу наразі розглядає Окружний адміністративний суд Києва, повідомили у політичній силі «ЄС».

Зазначається, що Шостий Апеляційний адмінсуд Києва розглянув позов з вимогою зняти Порошенка з виборів у зв’язку із «порушенням порядку ведення передвиборної агітації» і передав справу до Окружного адмінсуду.

«Ми дуже добре знаємо про скандальну репутацію Окружного адміністративного суду міста Києва та його голови – Павла Вовка. Уникнувши в незаконний спосіб оцінювання та атестації, цей орган перетворився на конвеєр, який штампує одне одіозне рішення за іншим», – заявили у «Європейській солідарності». 

Ситуація, що склалась, є політичним тиском, наголосили у партії. А рішення апеляційного суду планують оскаржити у Верховному суді.

Нагадаємо, Кіберполіція впіймала агітатора Порошенка за поширення чорного піару проти партії «Голос» Святослава Вакарчука. Також стало відомо, що Виконавча служба заарештувала рахунки партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка в рамках виграного позову Андрієм Портновим про захист честі і ділової репутації.

Портнов повернувся в Україну 19 травня після п’ятирічної відсутності, і відразу ж почав генерувати позови проти Порошенка до ДБР. Зокрема він звинуватив екс-президента в державній зраді у зв’язку з подіями 25 листопада 2018, коли українські кораблі були захоплені РФ при спробі проходу через Керченську протоку, і несплаті податків заводом президента «Кузня на Рибальському». Портнова у Порошенка назвали «юридичним тролем» і подали до суду.

11 липня стало відомо, що Петра Порошенка покликали на допит у Державне бюро розслідувань, але політик відмовився приходити на допит до закінчення виборів.