Акції проти воєнних дій, які веде Росія на території України, відбуваються сьогодні в усьому світі. У Росії люди збираються вийти на неузгоджені мітинги о 19.00 за московським часом. До цього закликала правозахисниця Марина Литвинович, після чого її затримали. Жителі російських міст зранку виходять на поодинокі пікети, їх також забирають поліцейські.

Жителі російських міст обурені нападом РФ на Україну.

На антивоєнні акції вийшли жителі Санкт-Петребурга, Тюмені, Єкатеринбурга та Новосибірська.

“ОВД-Інфо”* веде підрахунок затриманих. На даний момент виданню вдалося підтвердити затримання 164 людей у ​​24 містах Росії.

Хода в Москві

У Москві учасники антивоєнної акції розпочали ходу поруч із Пушкінською площею. За оцінками нашого кореспондента, у ньому беруть участь кілька сотень людей. Сама площа перекрита, раніше там пройшли затримання.

Кілька сотень людей протестують у Петербурзі

Дівчата вишикувалися в живий ланцюг перед співробітниками поліції. Їх не затримують, але через гучномовці попереджають про незаконність проведення публічних акцій відповідно до постанови Смольного. Повідомляється, що біля Гостиного двору зібралося кілька сотень людей.

На момент 19:00 протестувальники в Петербурзі поділилися. Частина людей пішла від Гостинного двору до Палацової площі, частина залишилася на місці. Містом їздять автозаки.

Тюмень, Чебоксари, Тольятті

У Тюмені затримано понад 20 учасників акцій проти війни в Україні.

У Чебоксарах затримано учасника антивоєнної акції. Також одну людину було затримано в Тольятті.

50 затриманих у Пермі

У Пермі на антивоєнній акції затримали близько 50 людей. Про це ОВД-Інфо повідомила мати одного із затриманих Григорія Вершиніна.

Разом із Вершиніним в автозаку було приблизно 20 людей, поліцейські відібрали у них телефони.

Акція в Єкатеринбурзі

У Єкатеринбурзі затримали понад 50 людей. Незважаючи на це, антивоєнна акція там триває. Силовики зупиняють навіть сигнальні машини. Затримання продовжуються.

Росіяни розуміють, що їхня держава розпочала не спецоперацію, а повномасштабну війну проти України.

Таку думку радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк висловив на брифінгу в ОП.

“Агресію Російської Федерації на сьогодні активно починають засуджувати самі росіяни, маємо вже публічні звернення і російської журналістської спільноти, і депутатів місцевих рад, які категорично засуджують бойову операцію з жертвами, до якої вдалася Російська Федерація. Це дуже важливо. У Росії вже є розуміння того, що це не якась точкова спецоперація, це не якісь точкові бойові дії в Донецьку і Луганську, а це конкретна повномасштабна війна, яка може призвести до великих і потужних руйнацій та жертв”, – зазначив Подоляк.

Він також наголосив: “Ключове – ви маєте зрозуміти, що це наша країна. Країна варта того, щоб за неї платити велику ціну”.