Давид Арахамія часто робить гучні заяви, які є предметом для обговорення. Одна з останніх була про те, що нібито Україна могла б шантажувати світ, якби мала ядерну зброю. Як пише 24 канал, відомо, що за дивні коментарі нардепа “вичитують” в Офісі Президента.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Володимир Фесенко. Також у програмі “Між іншим” Дмитро Гнап та Денис Казанський говорили про справу скандального судді Миколи Чауса з головним редактором “Цензор.НЕТ” Юрієм Бутусовим.

Скандальна заява Арахамії

Фесенко: Я пам’ятаю (ситуацію – 24 канал), коли 1,5 роки тому я був у Давосі на Всесвітньому економічному форумі. Там було багато наших депутатів, разом з ними я був на вечері, яку організовувала українська сторона. Перед цим Давид Арахамія давав коментар, який викликав скандальну резонансну реакцію.

Я навіть був свідком і мені потім розповідали, як до Арахамії дзвонили з Офісу Президента і “вичитували” за те, що він сказав. І це було не один раз.

Є 2 версії, чому Арахамія робить такі заяви

Перша версія – Арахамія на емоціях говорить те, що думає. Однак знань міжнародних відносин та досвіду не вистачає, тому виходить незграбно.
Друга версія – йому натякнули, що можна на цю тему поговорити, додати епатажу та лякати союзників, мовляв, якщо вони не допомагатимуть – ми повернемо ядерну зброю.

Нагадаємо, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі одного з телеканалів заявив, що головна помилка України – підписання Будапештського меморандуму. Позбавлення ядерного потенціалу Україна відчуває й досі. Мовляв, зараз ми могли б шантажувати весь світ.

Справа Чауса

Бутусов: Коли Чауса нібито викрили, то його викрала Служба безпеки і незаконно не віддає Національному антикорупційному бюро, 5 днів не виконується рішення українського суду. Це новий злочин. Вони свідомо гальмують резонансну корупційну справу і намагаються тепер сказати, що його треба судити не за хабар 150 тисяч доларів, а за незаконний перетин державного кордону і утримувати під охороною СБУ.

Відомо, що скандального Миколу Чауса знайшли на Вінничині напів оголеним та голодним 30 липня. Раніше повідомляли, що його нібито викрали у Молдові.

Про ядерну зброю

Фесенко: Ми кажемо про ядерну зброю як чинник безпеки. Я постійно про це чую. Якби у нас була ядерна зброя, то Росія нібито на нас би не напала і не забрала Крим. Відверто скажу, я в цьому не впевнений. Чи змогли б ми використати ядерну зброю проти Росії? Ми – сусідня країна, наслідки проти нас були б теж. Це було б самогубство. Хай колективне, але самогубство.

Фесенко вважає, що Росію б не зупинила ядерна зброя України. Вони навпаки могли б провести спецоперацію по захопленню об’єктів з ядерною зброєю.

“На той момент – у лютому та березні 2014 року – коли були повністю деморалізовані силові структури, на жаль, це було можливо. Ми втратили Крим, половину Донбасу і так само могли захопити установки з ядерними ракетами”, – пояснив Фесенко.

Політолог каже, що треба проводити жорсткішу політику у відносинах з союзниками, нагадувати про свої інтереси та вимагати належну компенсацію. Це не шантаж, а те, що відповідає нашій ситуації та інтересам.