Президент Володимир Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків.

Це відображено у картці документа №11035 “Проект Закону про внесення змін до глави ХІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо строків строкової військової служби”, який Зеленський вніс до Верховної Ради 22 лютого та визначив його як невідкладний.

Рада підтримала проєкт закону 23 лютого. Йдеться про демобілізацію військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки у 2024 році. Під час дії воєнного стану їм буде надана можливість звільнення у запас.

«Військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких, встановлений частиною першою статті 23 цього Закону, закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки відповідно до частини дев’ятої статті 23 цього Закону звільняються з військової служби в запас у строки, визначені Указом Президента України», – йдеться в проєкті закону.

Документ відправили 26 лютого на підпис Зеленському. Він його одразу ж підписав.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов ще у листопаді 2023 року заявляв, що українські військовослужбовці-строковики, у яких завершився термін служби, будуть демобілізовані. Він зауважив, що це справедливо. І додав, що строковики, в яких закінчився термін служби, але мають бажання лишитися у війську, зможуть зробити це на контрактній основі.