Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що сьогодні Україна, як ніколи, потребує єдності. А тоді Україна може чекати на хороші новини з фронту влітку-восени 2024 року.

Свій прогноз також зробив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Не тільки ми, а й наші союзники зрозуміли, що агресор має бути ослаблений не тільки на полі бою, а й, звісно, в тилу, тому що тил дає дуже потужні засоби: і ракети, і, безпілотники, і літаки. І найголовніша “кров війни” — це пальне, це солярка, це бензин, це мастило, на якому літають ті ж самі стратегічні бомбардувальники, штурмовики, відповідно, винищувачі, танки, БТР та БМП рухаються, ракетні системи та поїзди”, – каже він.

Тому, за його словами, зараз варто повністю ворога позбавити цих засобів, щоб йому не було на чому літати й спрямовувати удари, й, відповідно, на полі бою, тому що танк без солярки нічого не вартий.

Крім того, продовжує Маломуж, важливо, щоб були обмежені можливості РФ заробляти гроші на зовнішніх ринках від продажу нафти та газу, адже саме цей прибуток спрямовується на продовження війни проти України.

“Малюк (голова Служби безпеки України (СБУ).) правильно сказав – знищувати нафтобази, нафтопереробку. Це подвійна перспектива. Це ослаблення ворога на полі бою та недопущення стратегічних ударів по Україні. І друга складова — це позбавлення сил та засобів на зовнішніх ринках. Я думаю, двояке завдання, воно поступово, поетапно виконується”, — сказав генерал.

Маломуж додав, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг уперше озвучив, що Україна має право завдавати ударів по “російських військових цілях за межами України” відповідно до міжнародного права.

“Це дуже великий плюс, тому що консолідована позиція і українських безпілотників, і ракет середньої та малої дальності, і закордонних, звичайно, дуже потужно можуть придушити потенціал Росії. Це перспектива сукупності тієї великої стратегії, про яку ми говорили — перемоги у 2024 році. Такий симбіоз дасть хороші перспективи на, я думаю, літо – осінь 2024 року”, — сказав Маломуж.

Не варто забувати і те, що ефективна робота FPV-дронів та безпілотників-камікадзе забезпечує 30-40% знищення російських танків на фронті в Україні, що прогнозує теж хороші перспективи для ЗСУ.

Про це заявив військовий експерт, засновник благодійної організації “Реактивна пошта” Павло Нарожний.

“Такий великий клас — це FPV-дрони та дрони камікадзе. FPV — це дуже дешевий дрон, його вартість — до 500 дол. Він може нести відносно невеликий заряд. Цього заряду достатньо для того, щоб знищити автомобіль, вантажівку або навіть броньовану техніку, таку як БМП, БТР або танк. Ну, напевно, зараз 30-40% усіх знищень танків на фронті роблять дрони, а, може, навіть й більше”, — сказав він.

Військовий експерт також наголосив, що через українські морські безпілотники росіяни більше не можуть використовувати свої кораблі в Чорному морі.

“Можна навести такий дуже яскравий приклад український — морські безпілотники змогли практично поставити на коліна російський флот. Ми бачимо масу прикладів роботи цих морських дронів, які на тлі вартості кораблів коштують просто смішні копійки, які знищували кораблі вартістю в сотні мільйонів доларів. Практично ворог зараз може використовувати виключно катери. Тобто вони вже не можуть використовувати кораблі класу “фрегат”, не кажучи про авіаносці, яких уже немає на території Чорного моря. Вони можуть досі використовувати підводні човни, але я думаю, це теж питання часу, коли буде знайдено рішення для цієї справи”, — сказав Нарожний.

За його словами, добре показали себе й українські розвідувальні безпілотники.

“Різні виробники є. Найбільш відомі, напевно, “Лелека”, “Валькірія” і SHARK — трійця, яка дуже яскраво себе проявила. Вони працюють насамперед на знаходження цілей й цілевказівку для української артилерії, яка дуже добре себе показала. Йдеться як і про далекобійні HIMARS, так йдеться і про ствольну артилерію, яку нам передали союзники, що знищує й ворожу артилерію, й танки, й паливо, й командні пункти тощо”, — сказав експерт.