Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що кілька країн НАТО і ЄС розглядають можливість введення військ в Україну. За даними Sky News, Фіцо відзначив, що не може точно сказати, з якою метою та які завдання вони будуть виконувати, проте отримав інформацію з нотаток у рамках підготовки до зустрічі європейських лідерів у Парижі.

“Я обмежуся тим, що ці тези означають, що низка країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість введення своїх військ в Україну на базі двосторонніх угод”, – сказав він.

При цьому, за його словами, такий крок призведе до ескалації. Фіцо наголосив, що Словаччина не надсилатиме своїх військових на територію України, натомість запропонує Україні можливість навчати українських військових, зокрема. підрозділів розмінування, на своїй території. 

Фіцо також заявив, що хоче відкрити тему мирного плану в Парижі.

“Як це можливо, що у нас є військовий план, але немає мирного?”, – сказав прем’єр Словаччини.

Сьогодні президент Франції Еммануель Макрон об’єднує понад 20 західних лідерів у Парижі з метою вислати сигнал Росії про тверду європейську підтримку України. За джерелами, робоча зустріч не передбачає оголошення нових поставок зброї в Україну, але скоріше спрямована на мозковий штурм для пошуку шляхів підвищення ефективності на місцях та посилення координації між союзниками та Україною. Однією з потенційних сфер прогресу є питання закупівлі сотень тисяч боєприпасів у третіх країнах з метою поставки в Україну.