Білий дім обіцяє Україні підтримку США незалежно від результатів проміжних виборів до Конгресу 8 листопада.

У цьому запевнила речниця президента Джо Байдена Карін Жан-П’єр.

“Ми впевнені, що підтримка Сполученими Штатами України буде незламною та непохитною. Це те, у що ми віримо, і саме так ми це бачимо в майбутньому. Ви бачили, як Джейк Салліван сказав те саме, коли був у Києві в понеділок, і підтвердив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну в цілій низці областей – чи то допомога в галузі безпеки, економічна допомога чи допомога в галузі прав людини”, – сказала Жан-П’єр.

За її словами, члени Конгресу – республіканці та демократи – чітко заявили про незмінну підтримку США України. 

“За будь-якого сценарію президент Байден прихильний до роботи у двопартійній манері, як він це робив — він робив для підтримки України”, – додала речниця Білого дому. 

Директор аналітичного центру “Третій сектор”, політолог Андрій Золотарьов висловив думку виданню Коментарі:

“Щодо втручання в американські вибори – Пригожин тут нагадує незабутнього Хлестакова з “Ревізора”, який вийшов з-під пера українського письменника Миколи Гоголя. Росіяни традиційно покладають надії на американські вибори, вважаючи, що ймовірна перемога республіканців змінить політику США щодо російсько-української війни загалом та допомоги Україні – зокрема. Що Штати більше зосередяться не на зовнішній, а на внутрішній арені, на економічних та соціальних проблемах. Однак ті, хто тішить себе подібними надіями, забувають, що одна річ – передвиборча риторика, а інша – стратегічні речі”.

Республіканці, нагадує експерт, не особливо чинили опір тим рішенням щодо підтримки України, які проводила демократична більшість у Сенаті та Конгресі раніше. На його думку, це збережеться і коли більшістю стануть уже республіканці (а соціологія поки що на їхньому боці).

“До того ж немає особливого запиту з боку виборців на зміну курсу на підтримку України. Більше того – пересічні американці здебільшого вважають, що США повинні обов’язково допомагати нашій країні давати відсіч російській агресії. І республіканці як нормальні політики орієнтуватимуться на громадську думку”, – пояснює Андрій Золотарьов.