Для того, щоб розробити план, за яким відбудеться реалізація стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не слід залучати Кабмін.

Такою думкою поділився екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці у Фейсбук.

Рішення Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України від 11 березня про стратегію деокупації та реінтеграції півострова президент Володимир Зеленський увів у дію 24 березня.

“Прочитав оприлюднену вчора стратегію щодо Криму. Аналізувати її без закритої частини немає сенсу, багато правильних декларацій, але майже нічого, крім судових позовів, що б посилювало тиск на Росію і примусило Путіна почати розмову про Крим. Можливо, закрита частина “цікавіша”, але один принциповий момент видається фундаментальною помилкою. Не можна віддавати підготовку плану реалізації стратегії Кабміну. Все “потоне” у нашій бюрократії”, – пише політик.

Окремо, колишній міністр наголошує, що Кабінет Міністрів не “не може координувати, наприклад, спецслужби, без яких годі й підступатися”.

“Уся координація виконання стратегії має бути саме в РНБО, як, до речі, і наша стратегія та тактика стосовно Донбасу”, – вважає Клімкін.

Прочитав оприлюднену вчора стратегію щодо Криму. Аналізувати її без закритої частини немає сенсу, багато правильних…

Опубликовано Pavlo Klimkin Четверг, 25 марта 2021 г.

Додамо, що стратегія визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму.

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. На адмінкордоні між Кримом і материковою частиною України діє контрольно-пропускний режим.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.