Інформація про те, коли буде звільнено місто Херсон з-під російської окупації, є засекреченою.

Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім під час онлайн-брифінгу, відповідаючи на запитання, коли ЗСУ звільнять Херсон.

“Оцінку діям військовим я давати не можу. Знаю на 100%, що вони працюють професійно і на три голови вище, ніж російські окупанти”, – заявив Кім.

При цьому він сказав, що у Херсоні з 320 тисяч залишилось приблизно 70 тисяч цивільних осіб.

“У мене є така інформація, що росіяни перевдягаються у цивільне і розміщуються в приватних, тимчасово покинутих будівлях для того, щоб під виглядом місцевих стріляти по Збройних силах, аби створити картинку, що місто Херсон “чинить спротив”. Це зовсім не так. Це готується фільм “Херсон – місто герой” для російської аудиторії. Але ми точно знаємо, що відбувається і беремо це до уваги”, – наголосив Кім.

“Стосовно того, коли це буде – це питання засекречене”, – сказав він.

Окрім того, за його словами, українські війська щоденно і щоночі відпрацьовують удари по складах, логістиці і передових лініях російських загарбників на окупованій Херсонщині.

“Там у них зовсім не тиша”, – додав голова ОВА.

Додамо, що український військовий експерт Олександр Коваленко висловив свою думку щодо ситуації навколо самого Херсона та всієї правобережної частини Херсонщини. З одного боку, ворог швидко евакуює всю окупаційну владу, але, з іншого боку, продовжує перекидати на правий берег мобілізованих.

У прямому етері одного з телеканалів Коваленко назвав таку ситуацію парадоксальною, а також озвучив три чинники поведінки окупантів.

За його словами, на правобережжі практично немає медичних працівників, а отже оперувати та лікувати поранених російських військовослужбовців буде нікому і ніде. З правого берега ворог починає виводити частину своєї артилерії, а без неї військам, що залишилися, буде складно тримати оборону. Також російське військове командування починає терміново згортати всі засоби зв’язку правому березі.

Усі ці три чинники вказують на те, що повноцінну оборону російські війська не зможуть вести. Проте, незважаючи на цей факт, російське військове командування доукомплектовує взводи, батальйони, загони знову мобілізованими.

Елітні частини, такі як десант та морпіхи, перекинуті на лівий берег. Не виключено, що головне завдання тих, хто залишився, не запеклий опір, а спроба пригальмувати контрнаступ ЗСУ.

Також у Кремлі вже готують «методички» для ЗМІ, як висвітлювати події на правому березі Херсонщини.

За словами Коваленка, ще у червні було зрозуміло, що окупантам не вдасться підготувати наступ на Миколаїв та Одесу з боку Херсона.

Зауважимо: колаборант Кирило Стремоусов, якого росіяни поставили на чолі окупованої Херсонщини, несподівано заявив, що у Херсоні найближчими днями “очікують розв’язку подій”.

Як зазначив зрадник, на фронті нібито спостерігається затишшя, втім згодом видав, що все не так просто для окупантів. Загарбники готові “до будь-яких рішень, навіть найскладніших”.

Раніше командувач російських військ в Україні Сергій Суровікін назвав ситуацію в регіоні “непростою” і заявив, що не виключає прийняття “непростих рішень” щодо Херсона.