Українці та весь цивілізований світ в очікуванні контрнаступу ЗСУ. До потужного удару готується і наш ворог.

Просування на 1–2 кілометри означає те, що наші бійці відбили декілька позицій, можливо, навіть заволоділи якимсь населеним пунктом чи гарно обладнаним пунктом для оборони. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав боєць батальйону “Свобода” Національної гвардії України Ярослав Лисенко.

Сьогодні ЗСУ обережно переходять від оборонних дій до наступальних. Коли вони почнуться, для росіян це буде величезне звалення їхньої так званої “міці”. Ми розуміємо, що це буде масова втеча.

“Весь фронт посиплеться, як доміно. Ми робимо свою роботу, стримуємо ворога дещо північніше Бахмута, а ті хлопці, які готові наступати на бронетранспортерах, робити марші, величезні прориви по 10–15–20 кілометрів – теж очікують. Усі в очікуванні чогось грандіозного”, – зазначив боєць.

На думку захисника, найближчими днями усі все побачать. Тоді ні в кого не залишиться сумнівів, що контрнаступ почався.

Оборонні споруди росіяни роблять так, щоб від них відчепилися. Як зазначив військовий, довго вони триматися не збираються.

Великих затримок під час контрнаступу не буде. Ми вже бачили, як вони готувалися у Бєлгородській області. Готувалися, виділили декілька мільярдів, але можна було взяти лома, посунути ці “зуби дракона” у бік, щоб колона танків пройшла. Це усе для галочки робилося,
– констатував Лисенко.

Захисник сподівається, що уся оборона росіян дуже швидко впаде.

Як відомо, Збройні Сили України просунулись на Бахмутському напрямку. Мовиться про орієнтовну відстань від 250 до 700 метрів.

Українська армія почала наступальні операції на деяких ділянках фронту. Зокрема, йдеться про межу Донецької та Запорізької областей. Наразі підтверджено звільнення 5 населених пунктів: Нескучне, Благодатне, Макарівка, Сторожове.

Сили оборони звільнили село Новодарівка Пологівського району Запорізької області. Численні спроби ворога повернути населений пункт під свій контроль виявилися марними.

ЗСУ наростили достатній воєнний потенціал для того, аби поступово звільняти тимчасово окуповані території й громити російські війська. Нині триває “розвідка боєм”.

Про це 24 Каналу заявив військовий експерт Петро Черник. Він зауважив, що її мета – зрозуміти, які сили та засоби має противник та змусити рухатися ворога в його тил.

“У цій частині оці перші контрнаступальні штурми є більш ніж достатніми й більш ніж влучними. Не має ні найменшого сумніву, що стратегія звільнення наших земель є дуже точною і якісною”, – сказав Черник.

Військовий експерт зауважив, що чисельний потенціал й надалі залишається на користь росіян. Тому українська армія не має права на помилку.

Бо життя нашого солдата – неоціненне. У цій фазі російсько-української війни наша перемога буде характеризуватися трьома словами – “терплячка”, “терплячка” і ще раз “терплячка”,
– наголосив Петро Черник.

Українські Сили оборони діють невеликими мобільними штурмовими групами на бронеавтомобілях. Така тактика для того, щоби зберегти життя захисників.

Контрнаступ ЗСУ має деяке уповільнення, вважає він. Однак, військовий експерт переконаний, що в циклі сухої погоди, яка буде тривати аж до пізньої осені, відбудуться найсерйозніші, найякісніші та найкращі українські військові операції.

Черник додав, що 15 червня відбудеться чергова зустріч у форматі “Рамштайн”. Там можуть бути розставлені “всі крапки” щодо зброї, яка треба Україні. Зокрема, мовиться про авіацію та далекобійні ракети.

“Можемо висловлювати стриманий оптимізм, що ця фаза війни на осінь може набути якоїсь нової якості в частині комплексного звільнення наших земель”, – сказав військовий експерт.