Офіційний Будапешт зацікавлений у тому, щоб мінімізувати свою участь у війні в Україні. Разом з тим, кажуть в МЗС країни, Угорщина готується до того, що бойові дії можуть наблизитись до її кордонів – мовиться про Закарпаття.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він зазначив, що будь-яка країна, по сусідству якої йде війна, має свої підготовлені сценарії – зокрема, щодо охорони кордону.

Сіярто запевнив, що офіційний Будапешт робить все задля того, аби “не сповзти” до участі у бойових діях. Ймовірність залучення угорців до війни – мінімальна. Глава МЗС наголосив, що в інтересах його країни якнайшвидше завершення війни. Проте, додав Сіярто, він вважає, що війна швидко не закінчиться.

Адже в іншому випадку влада Угорщини змушена думати, яких заходів вживати задля порятунку 150 тисяч угорців, які живуть на Закарпатті.

Якщо фронт наблизиться до західної частини України, це становитиме набагато більшу загрозу нашій безпеці, аніж та, з якою ми стикалися досі,– сказав Сіярто.

На думку міністра санкційних рішень “вже було достатньо”. Мовляв, тепер Захід має спрямувати зусилля задля припинення вогню, а потім і для встановлення миру. Будапешт готовий надати майданчик для перемовин, а також приймати українських біженців.

Сіярто запевнив, що протиріч з президентом Зеленським в угорського керівництва немає. Зеленський представляє інтереси України, уряд Угорщини – своєї країни.

А в чому полягає український інтерес? Залучити до цього конфлікту якнайбільше країн, хоча б через постачання зброї,– сказав Сіярто.

Глава МЗС протиставляє цьому інтереси Будапешта – залишитись поза конфліктом і не потрапити у воєнну ситуацію.

При цьому Сіярто запевняє, що всю напруженість, яка була раніше у відносинах з Україною, Угорщина залишила в минулому.

Угорщина продовжує активно підтримувати Росію та блокувати санкції щодо неї. Втім, назвати країну беззаперечним союзником Росії та Путіна досить важко.

Про те, чому Угорщина залишається європейською країною, які нюанси її політики щодо Росії та чого чекати Україні – ексклюзивно сайту 24 каналу розповів голова ГО “Асоціація Політичних Наук” Дмитро Сінченко.

За словами Дмитра Сінченка, не варто вважати, що політика Угорщини щодо України стає дедалі гіршою – реальні справи про це не говорять.

Експерт переконаний, що Угорщина, попри всю антиукраїнську риторику, постійно виступала і виступає за введення антиросійських санкцій, за винятком енергоносіїв. Країна також підтримувала і підтримує Україну на шляху до вступу в ЄС.

Звісно, Угорщина не відрізняється великою любов’ю до України, як, до прикладу, Литва, проте вона все одно є частиною західного світу, частиною ЄС та НАТО, і союзником України – союзником, що має з нами певні суперечки. Річ у тому, що ця політика базується на двох суттєвих моментах.

Перший момент – внутрішньополітичний – спрямований на власного виборця Орбана, якому він, як і будь-який інший популіст, говорить те, що від нього хочуть чути.

Другий – зовнішньополітичний – пов’язаний зі значною енергетичною залежністю Угорщини від російських енергоносіїв. Можливо, у своїх мріях Орбан дійсно був би не проти загарбати частину української території, проте в практичній площині це навряд чи коли-небудь може статись. Навпаки, відносно лояльна до Росії політика Орбана вже завдає шкоди угорській економіці,– заявив Сінченко.