Онука Вітольда Фокіна Марія заявила, що він отримав посаду першого заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі з переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі після того, як вона познайомила його з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Про це вона сказала в інтерв’ю “1+1”, яке вийшло 12 вересня.

 «Я сама особисто познайомила мого дідуся з Андрієм Єрмаком. Це мій друг. І це було наше особисте рішення, щоб дідусь почав займатися цим. Він не знав, що Андрій Єрмак – це мій хороший друг дитинства. І Андрюші теж була потрібна допомога – допомогти в ситуації», – розповіла вона в програмі “Світське життя” на каналі “1+1”.

Свої особисті стосунки з Єрмаком вона назвала теплими та дружніми.

«Ми з Андрієм Борисовичем дружимо з 18 моїх років. У нас дуже чудові стосунки. Бачимося дуже часто. У нас теплі дружні стосунки», — розповіла Марія Фокіна.

“У дідуся завжди були амбіції. Він – сірий кардинал. Він завжди по той бік камери, не любить інтерв’ю, не любить пресу. Але вони знайшли спільну мову з Андрійком, ну, з Андрієм Борисовичем, як вони можуть закінчити цю війну”, – заявила співачка.

Нагадаємо, що Вітольд Фокін народився в 1932 році в Дніпропетровській області. При владі комуністів був членом комісії Комуністичної партії (КПУ) в 1976-1981 роках, членом ЦК КПУ в 1981-1991 роках, депутатом Верховної Ради СРСР 11-го скликання в 1988-1989 роках.

З 1990 по 1992 роки – за президентства Леоніда Кравчука – був прем’єр-міністром України. Одним з перших отримав мандат народного депутата Ради вже незалежної України. Фокін був серед підписантів угоди урядів Білорусі, України та Росії. У 1993 році Фокін був президентом Міжнародного Фонду гуманітарних і економічних зв’язків України з Росією.