Начальник об’єднаного координаційного штабу прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що за минулу добу на південному напрямку є досить суттєві влучання по окупантам.

Про це вона повідомила в ефірі інформаційного телемарафону.

“В нас є досить суттєві влучання за минулу добу – це пункти управління, командні пункти і райони зосередження техніки, озброєння і людей. Але ми не бачимо ще результатів, тому що вони дорозвідуються. Зрозуміло, що на окупованій території важче підрахувати такі здобутки. Але дуже вдячні місцевому населенню і руху спротиву. Вони нам в цьому допомагають. Впевнена, що до вечора звіт буде досить потужний”, – сказала вона.

За її словами, в окупантів останнім часом є проблеми з воєнною активністю. Окупанти зараз “намагаються щось зображувати, щоб всі думали, що є воєнні і є активність”.

“Хоча насправді бої ідуть запеклі, Південь є Південь. І в нас досить спекотно, незважаючи на те, що погода трошки похолоднішала. Вогонь іде з одного боку і з іншого, але ворог все ж таки поступається. Поступово-поступово території ми закріплюємо за собою, і це його (ворога) напружує. Відповідно обстріли стають то менші, то більші, в залежності від того, яку кількість боєкомплекту ми уразили, наприклад, за ніч”, – додала Гуменюк.

Зазначимо, що на фоні тотальних провалів РФ у війні, світ знову заговорив про їх крайній крок – ядерна зброя.
Сполучені Штати протягом кількох місяців надсилали приватні повідомлення до Москви, попереджаючи керівництво Росії про серйозні наслідки, які можуть виникнути після використання ядерної зброї.

Про це пише The Washington Post із посиланням на офіційних осіб США.

За словами американських чиновників, адміністрація Байдена загалом вирішила залишити попередження про наслідки ядерного удару навмисно розпливчастими, тому Кремль хвилюється щодо того, як Вашингтон може відреагувати. У світі ядерного стримування це називається “стратегічною двозначністю”.

Зазначається, що зміст повідомлень, а також хто їх передавав не розголошується, але надіслані вони були через Державний департамент.

Також невідомо, чи надіслали Сполучені Штати нові повідомлення після того, як президент Росії Володимир Путін знову озвучив ядерну погрозу під час промови 21 вересня, але високопоставлений американський чиновник сказав, що повідомлення надсилалися постійно за останні місяці.

Представники адміністрації Байдена наголосили, що це не перший раз, коли російське керівництво погрожує застосувати ядерну зброю з початку війни 24 лютого, і заявили, що немає жодних ознак того, що Росія переміщує свою ядерну зброю, готуючись до неминучого удару.

Тим не менш, нещодавні заяви російського керівництва більш конкретні, ніж попередні коментарі, і зроблені в той час, коли Росія програє на полі бою через український контрнаступ.

У той час як попередні заяви Кремля, здавалося, були спрямовані на те, щоб застерегти Сполучені Штати та їхніх союзників від надто сильної допомаги Україні, останні коментарі Путіна свідчать про те, що Росія розглядає можливість використання ядерної зброї на полі бою в Україні, щоб заморозити свої здобутки та примусити Київ та його прихильників до покори, сказав Деріл Кімбол, виконавчий директор Асоціації контролю над озброєннями, групи захисту нерозповсюдження у Вашингтоні.

“Кожен повинен визнати, що це один із, якщо не найбільший, серйозних епізодів, у яких може бути використана ядерна зброя за десятиліття. Наслідки навіть так званої “обмеженої ядерної війни” були б абсолютно катастрофічними”, — сказав Кімбол.

Протягом багатьох років американські експерти непокоїлися, що Росія може використати невелику тактичну ядерну зброю, яку іноді називають “ядерною зброєю на полі бою”, щоб завершити звичайну війну на її умовах — стратегію, яку іноді називають “ескалацією до деескалації”.

WP зазначає, що адміністрація Байдена зіткнеться з кризою, якщо Росія використає невелику ядерну зброю в Україні, яка не є союзником США за договором. Будь-яка пряма військова відповідь США проти Росії створить ризик ширшої війни між наддержавами, що володіють ядерною зброєю, — уникнення якої адміністрація Байдена зробила своїм пріоритетом №1 у своїй політиці щодо України.