Віктор Орбан – прем’єр-міністр Угорщини виступив за припинення вогню і мирні переговори України та Росії до початку українського контрнаступу.

Про це він заявив у п’ятничному інтерв’ю державному радіо.

Орбан сказав, що українці готують контрнаступ, який “є справою українців”. 

Але, за його словами, як “людина з півторарічним військовим досвідом” він “чудово знає”, що атакуюча сторона зазнає втричі більші втрати, ніж той, хто обороняється. 

“А в країні, населення якої становить лише малу частину населення супротивної сторони, розпочати великий військовий наступ у таких умовах – значить влаштувати криваву різню. Ми маємо зробити все можливе, навіть до початку контрнаступу, щоб переконати сторони у необхідності припинення вогню та мирних переговорів”, – заявив глава уряду Угорщини.

Крім того, Орбан традиційно поскаржився, що йому важко бути єдиним прем’єр-міністром у ЄС, який виступає за мир, але, сказав він, “якщо ти угорець, ти повинен відстоювати те, що правильно”.

Орбан заявив також, що поки він перебуває при владі, Угорщина не буде воювати з Росією.

Раніше в інтерв’ю Bloomberg Орбан заявив, що Україна не здатна виграти агресивну війну, яку проти неї розв’язала Росія.

Відповідаючи на запитання, угорський прем’єр сказав, що Угорщина не належить до “мейнстримного європейського підходу” у контексті російсько-української війни. 

“Моєю позицією, позицією Угорщини від самого початку було, що ця війна є провалом дипломатії, її ніколи не повинно було бути. Дивлячись на те, що відбувається на передовій, для нас є очевидним: рішення на полі бою не працює.

“Моя позиція полягає у тому, що, дивлячись на реальність, цифри, обстановку, на той факт, що НАТО не готовий відправити війська, є очевидним: не може бути перемоги для бідних українців на полі бою. Це моя позиція”, – сказав він.

 В МЗС України заяву угорського прем’єра різко розкритикували.