Кремлівський диктатор Володимир Путін неодноразово застерігав Сполучені Штати та ЄС від військової допомоги Україні. Західні журналісти провели аналіз та з’ясували, чому Джозеф Байден продовжує кидати виклик президенту країни-агресорки.

В The Washington Post нагадали, що резидент Російської Федерації намагався залякувати західних партнерів України неодноразовими апокаліптичними застереженнями. Однак американський лідер проігнорував їх. Як приклад варто згадати бажання президента США допомогти ЗСУ отримати винищувачі F-16.

Президент США продовжує розширювати межі терпіння російського диктатора та демонструє бажання й надалі переступали його “червоні лінії”. Неназвані американські чиновники пояснюють таку поведінку Байдена динамікою, яку Путін демонстрував з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну.

Президент Росії погрожував покарати Захід за постачання зброї Україні, але не виконав жодної обіцянки. США та Європа розкрили його блеф та зрозуміли, що зможуть підтримувати Київ без серйозних наслідків. Поведінка Москви навіть вплинула на розрахунок ризиків держсекретаря Ентоні Блінкена. Він заохочував адміністрацію президента США та союзників Вашингтона сильніше підтримувати Україну. Також на рішучість Вашингтона вплинула здатність України захищати себе та відвойовувати тимчасово окуповані Росією території.

Однак Байдену та його радникам все одно доводиться оцінювати ризики ескалації. Управління цими процесами залишається одним з найскладніших аспектів війни для адміністрації президента США.

Джерело WP заявило, що американські партнери Києва при прийнятті рішень щодо постачання зброї орієнтуються на 4 чинники:

    чи потрібно це Україні;

    чи зможуть українці цим користуватися;

    чи це є у США;

    якою буде відповідь Росії.

Американські чиновники припускають, що російський диктатор не помстився Заходу через стан своєї армії. Окупанти втратили в Україні близько 250 тисяч солдатів вбитими та пораненими. Ця цифра є приголомшливою для будь-якого воєнного конфлікту.

Путін спробував замістити втрати резервістами. Однак у них слабка дисципліна, погана підготовка та неякісне екіпірування. У матеріалі The Washington Post відзначається, що наразі залишається незрозумілим питання, чи буде російський диктатор й надалі дозволяти Заходу безкарно ігнорувати свої погрози.

В свою чергу очільник міністерства оборони Великої Британії Бен Воллес в інтерв’ю газеті The Washington Post заявив, що диктатор Володимир Путін може не розуміти масштабу військових проблем Росії.

За його словами, масштаб втрат Росії говорить про те, що Путін все ще вірить у перемогу над Україною, якщо застосує більше військ.

“Путін, можливо, не отримує точної інформації про військові зусилля і може не усвідомлювати масштабів військових проблем своєї країни до моменту краху чи внутрішнього виклику”, — наголосив Уоллес.

Уоллес додав, що західні союзники не тиснуть на Україну і не скорочують допомогу через затяжну війну.

За його словами, у міру затягування війни союзники так само підтримують військову та фінансову допомогу Україні й не тиснуть на Київ, щоб він вів переговори з РФ або йшов на поступки.

“Але ми бачили реальність, яка полягає в тому, що у всіх нас закінчується оборонне обладнання, яке можна було б пожертвувати”, — сказав Воллес.

Він зазначив, що це означає — Британія та інші країни змушені закуповувати більше озброєнь для України, а не передавати його з запасів, які вже є.

Також міністр оборони Великобританії зазначив, що у разі краху Росії НАТО та західні країни мають бути готовими до різних варіантів розвитку подій.