Телевізійні канали, які належать одіозному проросійському політику Євгенові Мураєву, оштрафувала Нацрада з питань радіомовлення та телебачення. Мовиться про канал “НАШ” та “Максі-ТВ”, повідомляє Детектор-медіа.

Нацрада на засіданні 10 лютого вирішила покарати канали Мураєва і оштрафувала їх майже на 25 тисяч гривень. Перевіряли ефіри каналу за період із 8 по 14 липня 2021 року.

Регулятор наголошує, що за законом квота української мови для загальнонаціональних каналів у цьому проміжку має становити 75%.

Перевірка показала, що на каналі “НАШ” українською мовою були в ефірі 2 години 26 хвилин передач, що становить 8,71%. А обсяг передач недержавною мовою – 25 годин 34 хвилини, або 91,29%. На телеканалі “Максі-ТВ” – 2 години 25 хвилин (8,68%) українською і 25 годин 35 хвилин (91,32%) недержавною мовою, – повідомили у Нацраді.

На каналі “НАШ”, окрім всього, ще й транслювали повтор програм іноземною мовою без субтитрів.

Тепер канали мають сплатити штраф за порушення протягом 30 днів з моменту, коли їм повідомлять про таке рішення Нацради.

 Раніше секретар РНБО Олексій Данілов публічно заявив, що у Радбезі готові розглядати санкції проти “НАШого”, як тільки отримають подання від СБУ.

Уже певний час СБУ фіксує випадки антиукраїнської пропаганди на “НАШому” і готує подання до Ради національної безпеки й оборони.

Мураєв закликав своїх прихильників вийти завтра до Харківської ОДА протестувати проти закриття каналу «Наш». У Києві Мураєв жодного разу не зміг вивести хоч пару людей. А ось його супротивники неодноразово влаштовували акції біля стін каналу.

Цікаво, що закриття каналу Наш Мураєв назвав «ПЕРШИМ кроком до встановлення диктатури». Виходить, закриття медведчуківських каналів та сайту Льовочкіна «Країна» він вважає правомірним та обґрунтованим.