Голова Міністерства оборони Великої Британії Бен Воллес припустив, що Збройні Сили України можуть повернути тимчасово окупований Крим до кінця року. Усе через те, що в російських окупантів закінчуються запаси озброєння.

Про це він сказав в інтерв’ю The Washington Post.

Як пише видання, згідно з витоками розвідувальних документів Сполучених Штатів Америки, представники американської розвідки допускали, що Україна, в рамках майбутнього контрнаступу, досягне лише скромних успіхів в деокупації.

«Хоча американські офіційні особи стверджують, що з того часу ситуація покращилася, вони також припускають, що навіть відвоювання невеликих територій може вплинути на військові плани Росії», – зазначає видання.

Бен Воллес, зі свого боку, має більш оптимістичні погляди на нинішні дії України на полі бою. За його словами, існує реальна можливість того, що ЗСУ успішно деокупують Крим вже цього року, оскільки у росіян закінчується необхідне обладнання.

«Ми бачили на полі бою, що якщо вдарити по російських військах не в тому місці, вони фактично розваляться. Ви можете посилати молодих людей на смерть десятками тисяч, що вони й роблять (російське керівництво, – ред.), але ви не можете начаклувати танки й системи озброєнь, які їм потрібні», – пояснив очільник оборонного відомства Сполученого Королівства.

В свою чергу генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що у Києва зараз достатньо можливостей для звільнення українських територій від російських окупантів.

«НАТО надає безпрецедентну допомогу. Я впевнений, що в України зараз є достатньо можливостей, щоб звільнити окуповані території», — сказав він під час брифінгу за підсумками неформальної зустрічі глав МЗС країн НАТО в Осло.

Столтенберг додав, що країни Альянсу мають робити більше для України і наразі працюють над багаторічним пакетом підтримки Києва зі значним фінансуванням.

«Це забезпечить Україні стримування і оборону на довгостроковий період, а також допоможе відбудувати сектор безпеки та оборони під час переходу від доктрин, обладнання та навчання радянської ери до повної сумісності з НАТО», — наголосив Столтенберг.

Додамо, що для успіху українського наступу потрібно пройти величезні лінії укріплень, які побудували окупанти. Вони складаються не тільки з окопів, але й з рядів мін. Про це повідомляє The Washington Post.

РФ встановила вздовж лінії фронту тисячі мін, щоб пройти їх, треба важка техніка та сапери. Сапери кажуть, що вони постійно тренуються для того, щоб непомітно розміновувати територію. Це робиться вночі та вручну, щоб окупанти не могли почути вибухи від мін. Військові не кажуть, як вони це роблять, проте в кінці дають сигнал побратимам, що можна рухатись.

Розмінування може бути першим кроком на шляху до наступу. Однак Кремль побудував на півдні величезні фортифікаційні споруди, павутиння з окопів, зубів дракона та інші перешкоди, які видно з космосу. Ціль ЗС РФ — уповільнити будь-який український наступ, щоб встигнути перегрупуватись та підтягти резерви в місці удару.

Українські чиновники та військові відмовились надати інформацію щодо плану прориву російських укріплень. Проте зазначається, що інженери та сапери вже працюють, подекуди з сучасними рішеннями. Наприклад, в ЗСУ є спеціальні інженерні машини на базі Leopard 2.

WP підкреслюють, що зараз завдання РФ полягає у тому, щоб вгадати, де Україна піде в атаку. Супутникові зображення показують, що Москва бачить загрозу на Запоріжжі. Навколо Токмака та Мелітополя побудовані ряди окопів та укріплень.

Проте експерти впевнені, що ЗСУ знайдуть чим і як здивувати окупантів.